Повідомлення в ЗМІ про порушення судекспертом законодавства є підставою для розгляду справи про дисциплінарну відповідальністьІМІ
Повідомлення в засобах масової інформації про порушення судовим експертом вимог діючого законодавства є достатньою підставою для скликання Дисциплінарної комісії Центральної експертно-кваліфікаційної комісії Міністерства юстиції України і розгляду справи про дисциплінарну відповідальність судексперта, повідомляє ІМІ з посиланням на УНІАН.
Комісія може також бути скликана за повідомленнями громадян про провини судових експертів. Таке положення закріплене наказом міністра юстиції України від 27 серпня 2004 року, повідомили УНІАН у прес-службі Міністерства юстиції України.
Як повідомив міністр юстиції України Олександр Лавринович, термін для перевірки інформації ЗМІ або повідомлень громадян буде становити 30 днів, в окремих випадках - до 45 днів. Після з'ясування всіх обставин і письмового пояснення судового експерта Дисциплінарна комісія повинна визначитися про необхідність порушення дисциплінарної справи.
Дисциплінарна комісія буде мати право, з урахуванням тяжкості вчиненої провини й обставин, за яких її було зроблено, зупинити дію або анулювати свідоцтво судового експерта. Крім того, може бути знижений кваліфікаційний клас судового експерта. У випадку зупинки дії свідоцтва, судексперт повинен пройти перепідготовку і здати екзамен по відповідній експертній спеціальності.
ІМІ