Микола Томенко: Така кількість кандидатів у президенти дає можливість не виконувати закон стосовно висвітлення їх діяльності "Детектор медіа"
На сьогоднішній прес-конференції Голова парламентського комітету з питань інформації та свободи слова Микола Томенко повідомив, що „до сьогоднішнього дня йшлося лише про тихе і сором'язливе порушення виборчого законодавства, але зараз різні медіа угрупування переходять до відкритого невиконання виборчого медіа-законодавства, аргументуючи тим, що Закон „Про вибори президента” суперечливий і не досконалий, в галузі регулювання діяльності медіа, так як закон суперечливий, то він є необов'язковий до виконання. Якщо ВР і ЦВК не зреагують на це проголошене публічне не виконання виборчого законодавства, наступним кроком буде або відмова, або надання невигідного часу для політичної реклами деяких кандидатів у президенти.”
Як повідомив М.Томенко, вже на сьогоднішній день керівники деяких каналів наголошують, що на 26 кандидатів часу для політичної реклами є обмаль, тому не факт, що його вистачить усім і якщо й вистачить то для когось це буде з 10 до 12 години дня.
„Я не знаю, де Тігіпко вивчав політичні науки, коли він говорить, що така кількість кандидатів – це ознака демократичності. Я вважаю, що така кількість кандидатів це крок, що дає можливість не виконувати закон стосовно висвітлення діяльності кандидатів в президенти. Це залізний аргумент: ми не можемо усіх помістити, тому поміщається лише Янукович і Корчинський.” – наголошує Томенко.
Найближчим часом він збирається звернутися до тих кандидатів, які не набирають 1% голосів (бо з 26 кандидатів 18 не набирають 1% , а з тих 18 - 10 набирають 0% голосів) з проханням „ощасливити український народ забрати свої 500 тис. не мучити не телебачення, ні журналістів”. Якщо ж ніхто добровільно цього не зробить, М.Томенко обіцяє внести пропозиції до Закону „Про вибори президента”, враховуючи традиції демократичних країн, щоб ті політичні партії, які висунули кандидатів у президенти і не набрали більше 1% на президентських вборах не мали б права брати участь у наступній парламентській кампанії. „Сподіваюсь мене в парламенті підтримають, бо там представники сильних політичних партій, які зацікавлені, щоб серйозні політичні партії брали участь у парламентській виборчій кампанії,” – зазначає Голова парламентського комітету з питань інформації та свободи слова.
Наталія Данькова, студентка Інституту журналістики, для "Детектор медіа"