detector.media
04.08.2004 16:07
Ефірний ресурс у Києві вичерпаний практично на 100%"Детектор медіа"
Сьогодні під час «гарячої лінії» в Кабінеті Міністрів України заступник керівника управління радіочастот Володимир Смоляр, відповідаючи на запитання „Детектор медіа” „Чи є можливість в Україні для створення загальнонаціональних каналів на кшталт УТ-1, УТ-2, УТ-3?”, повідомив, що в Україні „на сьогоднішній день частотний ресурс фактично вичерпаний".

"Ситуація ускладнюється тим,
- пояснив В.Смоляр, - що в умовах телерадіомовлення працює велика кількість радіоелектронних засобів соціального користування, цим обмежується впровадження нових телевізійних каналів. За статистичними даними, в Україні середня потужність телевізійного передавача становить 800 Ватт. За нашими розрахунками, таких передавачів в Україні може працювати до 1900. Зараз ми наближаємось до цифри 1800. Фактично, ресурс вичерпаний. Ця проблема повинна якось вирішуватись силами українського державного центру радіочастот. Вишукуються останні резерви, які можна було б використати для провадження телерадіомовлення”.

У Києві ця ситуація ще більш гостра. За словами Смоляра, ефірний радіоресурс вичерпаний практично на 100%, „оскільки телерадіокомпаній, які бажають працювати у столиці, набагато більше, ніж у регіонах, та й Київський регіон не менш завантажений засобами соціальних користувачів".

Можливий напрямок розвитку телебачення, говорить В.Смоляр, - застосування певних передавачів, так званих „телесело”, але їх можливо установлювати лише у невеликих містах, тому що ці передавачі не можуть працювати як передавачі великої потужності.

У майбутньому цю проблему можна вирішити завдяки цифроваму телебаченню, впевнений В.Смоляр: „Майбутнє - за цифровим телебаченням. І держкомзвязок, український державний центр радіочастот бере активну участь у розробці планів цифрового мовлення. І в майбутньому - я думаю, у близькому майбутньому, упродовж 5 років - ця проблема буде знята. І кожен канал в цифровому форматі дозволяє забезпечити 5-8 телевізійних каналів”.

Наталія Данькова, студентка Інституту журналістики, для "Детектор медіа"
detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY