detector.media
22.03.2022 18:11
Експертка ІМІ розповіла, як координує акції з блокування російських і білоруських фур у Польщі
Експертка ІМІ розповіла, як координує акції з блокування російських і білоруських фур у Польщі
Рух на підтримку санкцій проти Росії та Білорусі започаткували півтора тижні тому українці, які після 24 лютого переїхали до Польщі.

Медіаекспертка Ірина Земляна разом з активістами блокує російські вантажівки на польсько-білоруському кордоні. Про це йдеться у публікації Zaxid.Net.

Рух на підтримку санкцій проти Росії та Білорусі започаткували півтора тижні тому українці, які після 24 лютого переїхали до Польщі.

Спочатку 12 березня на автошляхи вийшли 50 активістів у пункті Кукурикі — Козловичі. Цю акцію розігнала польська поліція. При цьому охоронці порядку поводилися ввічливо і коректно.

Надалі активісти вивчили правила та перед проведенням «блокування» беруть офіційні дозволи. Серед координаторів акцій — експертка Інституту масової інформації Ірина Земляна.

«Блокування було цілодобове, все, як в кращі часи Майдану. У нас є вогнище, де ми гріємося, канапки і так далі. Ми постійно чергувалися: тих, хто втомився, відвозили у Варшаву, а звідти привозили нових людей», – розповідає Ірина про атмосферу на дорогах.

За її словами, офіційні дозволи видаються на короткочасний період. Однак і його достатньо, щоб дальнобійники згадали про Маріуполь і Харків.

«Якщо навіть ми пішли з кордону, то черга з фур складає понад 55 км. І за один день ці фури не проїдуть. Тому не можна сказати, що ми пішли і вони одразу звільнили кордон. Цей протест зробив незручності ще на декілька діб, і можна сказати, що блокування все одно є, навіть якщо нас там немає», – розповідає Ірина Земляна.

За її словами, російські водії активістам погрожують. Також перевізники кажуть, що пишаються війною, яку розпочав Володимир Путін.

Втім, автошляхами організатори акцій не обмежуються. Активісти звертаються до власників бізнесу, які продовжують співпрацю з Росією, та до європейських політиків. «Ми розуміємо, що ми не зможемо назавжди перекрити [рух вантажівок]. Це є способом тиску і ми його активно використовуємо. Паралельно ми будемо адвокувати своє рішення в інших кабінетах, зокрема, ми починаємо перемовини із власниками бізнесу, які використовують цей канал торгівлі, з європейськими, польськими політиками. Це невидимий фронт боротьби, але ми зараз починаємо тиск на них», – каже Ірина Земляна.

Найпомітнішою для організаторів акцій стала підтримка прем’єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького. Він запропонував Європейському Союзу на наступному засіданні Ради Європи розглянути питання про повне припинення торгівлі з Росією.

Нагадаємо, Польща прийняла найбільше біженців з України. За приблизними підрахунками, це понад мільйон людей. Чимало з них переїхали разом із домашніми тваринами, для яких Польща першою спростила правила ввозу.

На знак підтримки України польський тижневик Newsweek опублікував на обкладинці  фото президента України Володимира Зеленського зі словами «Лідер вільного світу».

А Польська академія наук висунула кандидатуру Сергія Жадана на здобуття Нобелівської премії у галузі літератури.

Фото: Zaxid.Net

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY