detector.media
18.02.2022 16:21
Підозрюваних у нападі на знімальну групу Ткача відпустили під особисте зобов'язання
Підозрюваних у нападі на знімальну групу Ткача відпустили під особисте зобов'язання
Підозрювані заявляють, що перешкоджали журналістам знімати, оскільки побачили в них «підозрілих осіб».

Бабушкінський районний суд Дніпра 18 лютого обрав запобіжні заходи трьом підозрюваним у нападі на журналістів «Української правди» в Дніпрі 13 лютого. Про це повідомляє hromadske.

Дениса Дюга, Станіслава Сєргєєва та Олега Плахотніка відпустили під особисте зобов'язання на два місяці. Дюга підозрюють у перешкоджанні журналістській діяльності, а двох інших — у грабежі (через відбирання телефону). Для Сєргєєва та Плахотнюка прокуратура просила про домашній арешт і буде оскаржувати рішення суду.

Особу людини, яка погрожувала ножем оператору, наразі встановлюють.

Адвокатка підозрюваних заявила, що прокуратура «бреше та маніпулює». За її словами, журналісти нібито не мали дозволу знімати на території режимного об'єкта.

Підозрюваний Сєргєєв заявив на суді, що не має відношення до дніпровського бізнесмена Олександра Петровського, який фігурує на відео з місця інциденту. Він розповів, що працює референтом у підприємця Олександра Нехамкіна, перевозить документи на прохання керівника та виконує інші доручення.

Свої дії під час перешкоджання журналістам пояснив тим, що «хотів допомогти поліції виявити підозрілих людей, які проводили зйомку». За словами Сєргєєва, телефон водія журналістів опинився в його руках нібито випадково під час штовханини.

Плахотнік під час судового засідання розповів, що також працює референтом у Нехамкіна. За його словами, в аеропорт Дніпра він приїхав з Дюгом, Сергєєвим та водієм, оскільки їх викликав керівник, а в дії журналістів втрутився, тому що побачив «підозрілих людей».

Напад у Дніпрі на знімальну групу керівника департаменту журналістських розслідувань «Української правди» Михайла Ткача стався 13 лютого 2022 року.

Група з п’яти чоловіків підійшла до оператора Ярослава Бондаренка в аеропорту Дніпра, змусила його розблокувати телефон, погрожуючи ножем, та видалити відео з нього за пів року. За словами Михайла Ткача, нападниками були охоронці бізнесмена Олександра Петровського, який особисто погрожував операторові на місці інциденту.

За даними «УП», поліцейські були свідками нападу, але не затримали чоловіків і не відреагували на те, що відбувається.

У Дніпрі кореспонденти «УП» знімали матеріал про день народження Ігоря Коломойського, святкування мало відбуватися у центрі Менора, який має закриту парковку.

За фактом нападу на знімальну групу «УП» у Дніпрі поліція розпочала два кримінальних провадження: перешкоджання професійній діяльності журналістів (ст. 171 ККУ) та погрози або насильство щодо журналістів (ст. 345-1 ККУ).

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявив, що поліція встановила нападників, їм вже вручили підозри у перешкоджанні професійній діяльності журналістів.

Фото: Денис Дюг / «УП»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY