detector.media
27.01.2022 18:30
Для каналу «Дом» та іномовлення хочуть запровадити вимоги щодо української мови як для звичайних каналів – В'ятрович
Для каналу «Дом» та іномовлення хочуть запровадити вимоги щодо української мови як для звичайних каналів  – В'ятрович
На думку нардепа, це «відверта нісенітниця», адже мовлення на закордон призначене не лише для українців.

Комітет з прав людини Верховної Ради відмовився зняти поправки до законопроєкту №4487, в якому йдеться в тому числі про державний канал «Дом», що зроблять мовник загальнонаціональним. Про це повідомив у фейсбуці народний депутат Володимир В'ятрович («Європейська солідарність»). 

Натомість, за словами В'ятровича, в документі з'явились численні нові поправки. В тому числі ті, що поширюють на все іномовлення (крім «Укрінформу») вимоги щодо української мови, які діють для звичайних телеканалів в Україні.

«Комітет з прав людини на чолі з Лубінцем відмовився зняти незаконні поправки, які поширюють на всю Україну трансляцію сумнозвісного телеканалу "Дом". Навпаки, сьогодні цей комітет провів позачергове засідання, яке тривало "аж" 7 хвилин. І на ньому без обговорення схвалив десятки нових поправок до законопроєкту 4487 про захист прав внутрішньо переміщених осіб.

Замість того, щоб прибрати обидві незаконні поправки про телебачення, члени цього комітету (до компетенції якої питання телебачення і близько не належать) обидві їх залишили і ще й третю додали. Номери цих поправок у новій редакції 139, 140 і 141.

Всі шкідницькі норми, які руйнують український медіапростір і добивають державне іномовлення, залишили. А на довершення вирішили поширити на все іномовлення (крім "Укрінформу") вимоги щодо української мови, які діють для звичайних телеканалів в Україні», – розповів В'ятрович.

На думку нардепа, це «відверта нісенітниця», адже мовлення на закордон призначене не лише для українців.

Нагадаємо, 15 грудня парламентський комітет з прав людини рекомендував прийняти у другому читанні та в цілому проєкт змін до закону України «Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб» (№4487), який подав нардеп Дмитро Лубінець («За майбутнє»).

Якщо Рада підтримає зміни, канал зможе потрапити до Універсальної програмної послуги, яка безкоштовно надається українцям і канали якої мають транслювати усі провайдери.

Таким чином, державний російськомовний канал «Дом», який створювався для мовлення на тимчасово окуповані території, фактично набуває загальнонаціонального масштабу і зможе конкурувати з приватними телеканалами.

Медіарух виступив проти посилення й переорієнтації державних медіа (зокрема телеканалів «Дом» і «Рада»), які останнім часом відбуваються з волі президента Володимира Зеленського, його команди і парламентської фракції «Слуга народу».

26 січня Міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF) закликала президента України Володимира Зеленського та нардепів «Слуги народу» відмовитись від ідеї перетворити канал для окупованих територій «Дом» на загальнонаціональний мовник.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY