detector.media
13.01.2022 19:08
Вперше за 10 років Ілон Маск вивів у космос український супутник (ВІДЕО)
Вперше за 10 років Ілон Маск вивів у космос український супутник (ВІДЕО)
Зеленський стежив за запуском Falcon 9 «затамувавши подих».

Україна вивела на космічну орбіту оптичний супутник «Січ-2-30» власного виробництва. Про це повідомляє телеграм-канал президента Володимира Зеленського.

Супутник доправив ракетоносій Falcon 9 компанії Space X Ілона Маска. Це знакова подія для космічної галузі України, що вже протягом десятиліття зазнає проблем.

Фото із супутника допоможуть стежити за розвитком надзвичайних ситуацій. Наприклад, у випадку із ескалацією російських військ.

«Переконаний, трансляцію запуску дивилися тисячі українців, — прокоментував президент. — Я теж, затамувавши подих, стежив онлайн, як ракета-носій Falcon 9 компанії SpaceX стартує з мису Канаверал у США з нашим космічним апаратом, як відокремлюється перший ступінь, і не стримував радості, коли стало зрозуміло, що запуск відбувся успішно».

Супутник дистанційного зондування Землі «Січ-2-30» розробило та виготовило ДП «Конструкторське бюро "Південне" ім. М. К. Янгеля» разом з іншими українськими підприємствами.

«З особливою гордістю хочу відзначити та подякувати українським конструкторам, інженерам, ІТ-фахівцям та випробувачам, які вкотре підтвердили свій високий рівень. Вони довели спроможність створювати нові зразки сучасної космічної техніки та утверджувати Україну як потужну космічну державу», — зазначив Володимир Зеленський.

Також він назвав запуск «ще одним успішним прикладом плідної співпраці українських і американських компаній у сфері мирного освоєння космосу».

Як зазначає українська редакція BBC, останній свій супутник — Січ-2 — Україна відправила на орбіту в серпні 2011 року за допомогою ракети-носія Дніпро-1, який тоді виготовляли на Південмаші із залученням російських компаній. Запуск відбувся на базі в Оренбурзькій області Росії. Вже у грудні 2012 року зв'язок із супутником втратили.

Фото: Телеграм/Володимир Зеленський

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY