detector.media
13.01.2022 16:25
У Білорусі звільнили з-під домашнього арешту вдову засновника Tut.by Юлію Чернявську
У Білорусі звільнили з-під домашнього арешту вдову засновника Tut.by Юлію Чернявську
Юлію Чернявську обвинувачують в «ухиленні від сплати податків в особливо великому розмірі».

У Білорусі вдові засновника Tut.by Юрія Зіссера Юлії Чернявській змінили запобіжний захід і звільнили з-під домашнього арешту, який тривав з травня 2021 року.

Про це повідомила у фейсбуці дочка Юлії Чернявської Олександра. Також зміну запобіжного заходу підтвердили джерела «Радіо Свобода».

Юлія Чернявська залишається обвинуваченою у кримінальній справі про ухилення від сплати податків в особливо великому розмірі. За цією ж статтею проходить і керівництво видання. Максимальна санкція передбачає позбавлення волі на строк до семи років.

Чернявську та низку співробітників порталу Tut.by затримали 18 травня 2021 року. Зокрема, правоохоронці провели масштабні обшуки в мінському і регіональних офісах Tut.by, обшуки також проводились вдома у головного редактора Марини Золотової, редакторів і журналістів.

Загалом було затримано 15 людей, сайт Tut.by на території Білорусі був заблокований, а саме видання де-факто перестало існувати. Також влада визнала всі матеріали і соцмережі Tut.by «екстремістськими». 

У липні 2021 року частина команди Tut.by запустила нове медіа Zerkalo.io.

У Білорусі тривають репресії після президентських виборів 2020 року, на яких «переміг» Олександр Лукашенко. Захід результати цих виборів не визнав.

Влада жорстоко придушила мирні акції протесту та почала кампанію із залякування опозиції та незалежної преси – у Білорусі затримують журналістів, опозиційних політиків, придушують медіа.

24 травня 2021 року самопроголошений президент Лукашенко підписав зміни до законодавства про ЗМІ та масові акції, які суттєво обмежують діяльність журналістів та опозиційних партій. Що передбачають ці зміни – читайте за посиланням.

Фото: особистий архів Юлії Чернявської/«Радіо Свобода»

detector.media
страхування
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY