detector.media
31.12.2021 10:04
Акціонер Divan TV звинувачує Андрія Колодюка у рейдерському захопленні сервісу через продаж
Акціонер  Divan TV звинувачує Андрія Колодюка у рейдерському захопленні сервісу через продаж
Він вважає,що засновник сервісу не мав права його продавати без згоди усіх акціонерів.Андрій Колодюк ці звинувачення відкидає і вважає, що саме діяльність Миколи Фадєєва призвела сервіс до банкрутства.

Акціонер кіпрської компанії «Мікарніал ЛТД», якій належала юридична особа сервісу Divan TV – ТОВ «Фінарт Капітал Інвест» Микола Фадєєв вважає, що продаж сервісу відбувся задля отримання над ним одноосібного контролю. І у цьому він звинувачує засновника Divan TV Андрія Колодюка. Про це він розказав у коментарі «Детектор медіа».

Divan TV належить товариству з обмеженою відповідальністю «Фінарт Капітал Інвест», бенефіціаром якої через кіпрську компанію «Мікарніал ЛТД» був Андрій Колодюк.

Андрій Колодюк сказав «Детектору медіа», що продав Divan TV 7 вересня 2021 року люксембурзько-бельгійській компанії «Татхрах Дженерал Трейдінг».

Ця компанія на пресконференції 21 грудня заявила, що хоче зробити на основі Divan TV безкоштовну пропозицію для українців на окупованих територіях. Але не може, бо компанію не вдається взяти під контроль.

Представник бельгійської компанії Віктор Захарчук на пресконференції сказав, що нібито сервіс контролює Микола Фадєєв, і через його фірму нібито виводились гроші в обхід інших акціонерів.

«Детектор медіа» вдалось отримати коментар Миколи Фадєєва. Він заперечив ці звинувачення і розказав свою версію подій.

За словами Миколи, упродовж дев’яти років йшла мова про залучення інвестицій та/або продаж сервісу Divan TV: «За це відповідав Андрій Колодюк, але нічого не виходило». Він розказав про те, що переговори велись з компанією «Датагруп», яка згодом придбала Volia.

«Коли вже практично були усі домовленості щодо угоди, Колодюк перекреслив усю цю роботу однією статтею (мова йде про матеріал НВ «Битва за панель. Чому ОТТ-бізнес дорожчає, кабельні провайдери гинуть, і як smart-ТВ визначає ринок — інтерв'ю із засновником Divan TV», який вийшов у червні 2021 року)», – сказав він.

Також він пригадав про те, що у травні 2021 акціонерам Андрій Колодюк запропонував оферту щодо продажу сервісу: «Вона була дійсна два дні. Однак коли ми дали згоду на неї, про згоду з умовами оферти у повному обсязі, та викуп без зауважень і торгів – він повідомив, що вже пізно і він укладає угоду з новим інвестором. Згодом ми зрозуміли, що уся ця схема була створена для того, щоб забрати у нас сервіс і отримати над ним одноосібний контроль».

Новий власник сервісу, бенефіціар компанії «Татхрах Дженерал Трейдінг» бельгієць Ян Тіс, за інформацією Миколи Фадєєва не є бізнесменом: «А бельгійський пенсіонер, який живе на пенсії і паралельно надає послуги номінального директора у низці холдингових компаній. За моєю інформацією (не офіційною) – бенефіціаром «Татхрах Дженерал Трейдінг» є Віктор Захарчук, який на пресконференції представляв компанію Яна Тіса. Сам Захарчук тісно пов'язаний з Андрієм Колодюком та Олесею Березовець (директорка компанії "Фінарт Капітал Інвест"  ДМ»).

На його думку, «Татхрах Дженерал Трейдінг» спеціально залучили задля заволодіння сервісом Divan TV.

Микола Фадєєв каже, що попри запевнення, що упродовж трьох останніх років Андрій Колодюк не займається управлінням сервісом, він брав участь у всіх бюджетних комітетах та був ознайомлений з фінансовими звітами.

Він вважає, що сам продаж сервісу 9 вересня 2021 року не був погоджений з рештою акціонерів.

«Треба розуміти абсурдність ситуації: якщо є мажоритарний акціонер з часткою 51% але окрім нього є  ще чотири людини, які мають 49%. Частка моєї сторони у компанії «Фінарт Капітал Інвест»  31%. Так, спершу у нього була довіреність кіпрської компанії "Мікарніал ЛТД". Але ще влітку я ініціював відкликання цієї  довіреності. Тому їм довелось ускладнити схему, зробити помилки у перекладі Статуту, щоб він міг оформлювати угоди продажу одноосібно (згідно статуту, на такі дії потрібна було рішення акціонерів, підпис двох директорів та секретаря). Але ви можете уявити, що серйозний європейський інвестор купує компанію, і не зустрічається з усіма засновниками і купує компанію до проведення аудиту? Взагалі у будь-якому нормальному бізнесі, будь-якої країни, немає таких угод, коли інвестор спочатку купує, а потім робить аудит. Це зі світу фантастики! Я вже не кажу про відверте ігнорування покупцем інших акціонерів на 49%. А на пресконференції якраз заявили, що вони не мають можливостей провести аудит. Логіка процесу купівлі відсутня»,  вважає Микола Фадєєв.

Також він розказав, о після зміни власників у Держреєстрі, 11 вересня Андрій Колодюк з Олегом Марієвським приїхали в офіс, зламали двері, винесли комп’ютери, документи, телевізори, сейфи та інші цінності: «А це якраз усі бази даних та доступи. Вони якраз їх і отримали. Але справа в тому, що колектив залишив компанію ще раніше, і не схотів продовжувати  працювати з Колодюком».

Саме тому, на його думку, нові власники зараз не можуть керувати сервісом та забезпечити його роботу.

При цьому Микола запевняє, що він не керує і не контролює Divan TV: «Наскільки мені відомо зараз він працює, однак оплати призупинені. Рахунки повністю контролюють рейдери». 

Микола Фадєєв планує  звертатись до суду, але наразі віні не має  договору купівлі-продажу. Цей документ, за його словами, відсутній у Держреєстрі і у матеріалах кримінальної справи №12021100070001600, яка була порушена 3 вересня через підроблення документів «Мікарніал ЛТД» (розпоряджень усіх акціонерів, наданих Андрієм Колодюком)  про переведення обслуговування компанії до іншого агента-реєстратора на Кіпрі для оформлення продажу компанію.

У відповідь Андрій Колодюк у коментарі «Детектор медіа» зазначив: «На жаль, сервіс контролює Фадеев. Нажаль - тому, що завдяки його діям - сервіс банкрут. Відкючені канали - він під його керівництвом виросли величезні борги, відсутня технічна підтримка». Також він розказав, що саме за вказівкою Миколи Фадєєва на сайті сервісу були вказані його особистий номер та мейл.

«Тисячі дзвінків від обурених абонентів, які не отримують якісний сервіс, не можна відписатися від підписки, і люди, які відписалися раніше стикнулися з проблемою - з їх рахунків незаконно знімаються кошти. Тисячі заяв від абонентів до кіберполіціі про шахрайство. Ми були вимушені захищатися - відкрите кримінальне провадження (№12021100000001398 внесене до ЄРДР 30.11.2021). Сподіваюсь, поліція в цьому розбереться. Не Фадеев, а компанія Яна  (Тіса – ДМ) подала позов до суду. Також чекаємо справедливого рішення», - додав він.

Нагадаємо, 2020 року сервіс зазнав 22 мільйонів гривень збитків. За інформацією джерел «Детектора медіа», компанія заборгувала кількадесят мільйонів гривень українським правовласникам, бо не сплачувала роялті за трансляцію їхніх каналів. У пресслужбі «Медіа Групи Україна» підтвердили, що Divan TV винен холдингу: «Доки питання з заборгованістю не буде врегульоване, контракти на нові періоди ми підписувати наміру не маємо».

У пресслужбі «1+1 медіа» також повідомили, що не мають чинного договору з ОТТ-провайдером Divan TV. Також медіагрупа повідомляє, що звернулась до суду через грубе «порушення договірних відносин та суттєву матеріальну заборгованість». Вже не має договорів з сервісом і медіагрупа StarLightMedia.

Директорка компанії «Фінарт Капітал Інвест» Леся Березовець каже, що компанія має змогу повернути собі доступ до сервісу, віддати борги та виконати зобов’язання перед абонентами. «Ми намагаємось повернути довіру абонентів сервісу, — каже вона. — Намагаємось вирішити питання доступу до контенту».

Андрій Колодюк розповів «Детектору медіа», що три роки не займався розвитком компанії й вирішив продати її після того, як один із міноритарних акціонерів захотів продати свою частку. Після перемовин компанія отримала пропозицію про продаж 100 % акцій. «Я отримав погодження всіх акціонерів щодо ціни та умов. Я продавав компанію, маючи на руках усі дозволи та внутрішні угоди від акціонерів», — каже він.

На пресконференції нові власники оголосили, що хочуть створити на базі Divan TV інструмент для донесення українських телеканалів до окупованих територій України. Ян Тіс каже, що цю ідею підтримують у Євросоюзі та Сполучених Штатах Америки, а сам він звернувся до президента України Володимира Зеленського з пропозицією підтримати проєкт.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY