detector.media
06.12.2021 11:37
Мінреінтеграції виділило 50 млн грн мовникам Донбасу, щоб протидіяти контенту бойовиків
Мінреінтеграції виділило 50 млн грн мовникам Донбасу, щоб протидіяти контенту бойовиків
У міністерстві вважають, що боротися з мовниками бойовиків на територіях, прилеглих до окупованих, треба не їхнім блокуванням, а підтримкою українського контенту.

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України виділило 50 млн 340 тис. грн місцевим мовникам Донбасу для покращення контенту. Про це йдеться у відповіді міністерства на запит «Детектора медіа».

У листопаді поточного року у ЗМІ з окупованих територій Донецької області з'явилась інформація, що бойовики нібито встановили нове обладнання, яке посилює сигнал їхніх мовників не тільки на окуповану, а й на підконтрольну Україні територію.

«Детектор медіа» звернувся до Мінреінтеграції з проханням прокоментувати цю інформацію та пояснити, яка реакція на подібні дії бойовиків, якщо вони дійсно мали місце, буде зі сторони України. Зокрема, чи є достатньо потужностей, щоб «глушити» сигнал бойовиків.

У міністерстві відповіли, що, на їхню думку, «не доцільно коментувати провокаційні заяви так званого "керівництва" окупаційної влади Російської Федерації».

«На нашу думку, ключовим (але, безперечно, не єдиним) інструментом протидії зовнішнім деструктивним впливам є розбудова власного інформаційного простору. Адже антиукраїнські наративи держави-агресора найбільш успішно культивуються в середовищі, в якому недостатній рівень задоволення інформаційних потреб українців», – зазначили в Мінреінтеграції.

Водночас у міністерстві визнали, що мовники, які були змушені переїхати з окупованих територій Донбасу та Криму, «знаходяться в досить скрутному фінансовому становищі, що не дає можливості покращувати та розвивати свій контент, а подекуди навіть ставить під загрозу саму можливість подальшої діяльності».

Тому, як пояснюють у Мінреінтеграції, у 2021 році було вперше започатковано програму з підтримки місцевих мовників Донецької та Луганської областей, а також вимушено переміщених мовників з АР Крим та Севастополя. Під програмою мається на увазі закупівля державою послуг зі створення та поширення інформаційного продукту на радіо та телебаченні. Зокрема, для висвітлення актуальних місцевих питань, поширення роз'яснень щодо отримання послуг, протидії антиукраїнським наративам тощо.

«Так, в цьому році передбачено 50 340 тис. грн на цю програму. З них 8 мовників вже отримали більше 30 млн грн, загалом укладено договорів на 40 млн грн. У разі успішного завершення тендерних процедур, до кінця року очікується майже 100% виконання цієї програми», – додали в міністерстві.

Наразі «Детектор медіа» уточнює, про яких саме мовників йдеться. Однак на порталі держзакупівель «Прозорро» вдалося знайти дані про деякі з цих закупівель:

Іншим інструментом комунікації з населенням тимчасово окупованих територій у Мінреінтеграції називають державний канал «Дом», що мовить для мешканців ТОТ та прилеглих територій, а нещодавно став також всеукраїнським.

«У 2021 році телеканал «Дом» розширив мовлення до 27 частот, зокрема в Донецькій області 22 мережі та Луганській області 5 мереж, а також поширює сигнал через супутник ASTRA4A. Розпочалось Youtube-мовлення та IPTV/OTT мовлення, з листопада 2021 року канал присутній в сервісі Megogo. Загальна кількість переглядів контенту телеканалу в YouTube у 2021 р. становить 18,9 млн. Саме тому наша реакція на будь-які провокаційні акції проросійських агентів – це, в першу чергу, не блокування чи глушіння, а підтримка українського контенту, українських мовників та загальний розвиток інформаційного простору України», – додали в міністерстві.

Раніше голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв заявив, що наразі лише опосередковано можна оцінити ефективність українського мовлення на окуповані території сходу України, зокрема каналу «Дом».

Фото: istockphoto.com

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY