detector.media
01.12.2021 17:01
36% українців назвали антиолігархічний закон популізмом – опитування
36% українців назвали антиолігархічний закон популізмом – опитування
Водночас 17,5% українців вважають, що Зеленський та його оточення самі хочуть переділити власність і стати новими олігархами.

Більшість українців вважає, що президент Володимир Зеленський хоче підвищити свій рейтинг за допомогою антиолігархічного закону. Про це свідчать результати опитування КМІС.

Зокрема, 36% опитаних сприймають антиолігархічний закон як популістський крок, мета якого полягає у тому, щоб підвищити рейтинг президента. 20,7% вважають це спробою взяти під контроль телеканали, що належать олігархам.

18,1% висловлюють думку, що цей крок дозволить Україні стати успішною, а 18% вважають, що це щире прагнення до справедливості.

17,5% українців сприймають закон про деолігархізацію як намагання президента Зеленського та його оточення переділити власність і самим стати олігархами.

Понад 15% опитаних не змогли визначитись зі своїм ставленням до антиолігархічного закону.

Опитування проводилось 26-29 листопада 2021 року серед 1203 респондентів у всіх регіонах України, окрім тимчасово окупованих територій.  

5 листопада 2021 року президент Зеленський підписав ухвалений Верховною Радою закон про олігархів. 

Після набуття чинності закону олігархами вважатимуться громадяни, які одночасно відповідатимуть таким ознакам:

Особам, яких визнали олігархами, забороняється здійснювати внески (прямо або опосередковано через інших осіб) на підтримку політичних партій, фінансувати будь-яку політичну агітацію або проведення мітингів і демонстрацій з політичними гаслами, бути покупцем (бенефіціаром покупця) при приватизації об'єктів великої приватизації.

Виключити особу з реєстру олігархів може РНБО на підставі заяви особи, включеної до реєстру, якщо вона буде відповідати менше, ніж трьом критеріям, які визначені цим законопроєктом.

26 листопада президент Зеленський під час пресмарафону заявив, що оточення олігарха Ріната Ахметова «втягує його у війну проти держави та президента».

За словами Зеленського, розвідка володіє інформацією про підготовку 1-2 грудня 2021 року держперевороту, який начебто планується за участі росіян і оточення олігарха. Президент додав, що у можливість участі власне Ахметова у держперевороті він не вірить.

Рінат Ахметов заперечив інформацію про причетність свого оточення до підготовки держперевороту, назвавши заяви президента «суцільною брехнею».

29 листопада СБУ розпочала досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо вчинення дій, спрямованих на захоплення державної влади. 

Фото: «Детектор медіа»

detector.media
страхування
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY