detector.media
29.11.2021 18:40
Бутусов відмовиться від державної охорони, якщо йому її запропонують
Бутусов відмовиться від державної охорони, якщо йому її запропонують
Він сказав, що не може погодитись на таку пропозицію від держави, оскільки з боку деяких її керівників і відчуває небезпеку.

Головний редактор видання «Цензор.нет» Юрій Бутусов сказав, що не отримував пропозицій щодо надання державної охорони. Але якби була така пропозиція, то він би відмовився. Про це він сказав у коментарі «Радіо Свобода».

Радник голови ОП та спікер української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович раніше сказав, що буде просити надати йому держохорону.

Бутусов пояснив, що не може прийняти охорону від державних органів, оскільки від державних посадовців відчуває найбільшу небезпеку своєму життю.

«Найбільшу загрозу моєму життю наразі становлять саме керівники держави: президент Зеленський, зокрема, голова Офісу (президента – ДМ) Єрмак, голова СБУ Баканов, заступник голови Офісу президента Татаров, начальник комітету з розвідки Демченко і виконувач обов’язків голови ДБР Сухачов. Вважаю, що загрозу моєму життю я вбачаю передусім з боку цих посадових осіб, які спровокували конфлікт і продовжують намагатися мене дискредитувати і за будь-яку ціну змусити замовчати, або дискредитувати мою інформацію щодо мережі російських зрадників, російських агентів у Офісі президента, які провалили цілу низку спецоперацій ГУР МО в 2020 році», – сказав він.

Також він розповів, що Державне бюро розслідувань з ним не зв’язувалось.

Конфлікт Юрія Бутусова і Володимира Зеленського під час пресмарафону 

26 жовтня 2021 року українська армія за допомогою дрону знищила російську гаубицю Д-30 на непідконтрольній частині Донбасу. Гаубиця вела обстріл українських позицій. Це було перше застосування ЗСУ ударних дронів.

Під час пресмарафону президент заявив, що публікація Бутусова про удар українського дрону призвела до вогню противника у відповідь і до загибелі людей. На думку Зеленського, на совісті Бутусова «смерті людей». Також президент звинуватив журналіста у співпраці з олігархом Ігорем Коломойським. У відповідь Бутусов звинуватив президента у брехні та анонсував судовий позов проти голови держави.

27 листопада Бутусов опублікував на фейсбуку відео, на якому він стріляє з гармати зі словами «по окупантах — вогонь». Журналіст стверджує, що відео зняли раніше на тренуваннях.

ДБР розпочало кримінальне провадження через публікацію відео, мовляв, його оприлюднення нашкодило інформаційній безпеці України. У ДБР уточнили, що не порушували провадження проти власне Бутусова. Предметом розслідування є з’ясування обставин, хто і за яких умов допустив журналіста до артилерії.

Сам Бутусов вважає, що відкриття справи – це помста президента Зеленського.

Фото: Радіо Свобода

detector.media
страхування
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY