detector.media
28.11.2021 21:59
Оголошення про «перевірку фактів» на сторінці ДБР є тиском на Бутусова — юрист ІМІ
Оголошення про «перевірку фактів» на сторінці ДБР є тиском на Бутусова — юрист ІМІ
Алі Сафаров каже, що Державне бюро розслідувань не мало права розголошувати прізвище журналіста.

Медіаюрист Інституту масової інформації Алі Сафаров називає дії Державного бюро розслідувань тиском на головного редактора онлайн-видання «Цензор.нет» Юрія Бутусова. За словами юриста, такий тиск має ознаки перешкоджання роботі журналіста, що є кримінальним правопорушенням відповідно до частини другої статті 171 Кримінального кодексу України.

«Будь-який державний орган, у тому числі слідчий орган, має діяти в межах закону (частина 2 статті 19 Конституції України), — сказав Алі Сафаров «Детектору медіа». — Державне бюро розслідувань є органом досудового слідства. Воно може проводити досудове розслідування, однак із суворим дотриманням Кримінального процесуального кодексу. Для ДБР не передбачено "перевіряти законність викладених фото, відео тощо". Усі слідчі дії відповідно до статті 214 Кримінального процесувального кодексу можуть проводитись виключно після реєстрації події в Єдиному реєстрі досудових розслідувань. І це не "перевірка", а саме слідчі дії: допити, експертизи тощо».

За словами Алі Сафарова, Державне бюро розслідувань не мало права розголошувати прізвище людини, підозрюваної у скоєнні кримінальних правопорушень, «тож не можна в одному дописі поєднувати "перевірку по статтях Кримінального кодексу України" і прізвище конкретного журналіста Бутусова, це заборонено і Конституцією, і Кримінальним кодексом, і Цивільним кодексом, і іншими законами. Наявність або відсутність складу правопорушення має бути доведена за встановленою процедурою».

Юрист наголошує, що статті, згадані в повідомленні Державного бюро  розслідувань,  — стаття 414 Кримінального кодексу України (Порушення правил поводження зі зброєю, а також із речовинами і предметами, що становлять підвищену небезпеку для оточення) та статті 437 ККУ (Планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни) — взагалі не стосуються цивільних, якщо немає додаткових обставин.

«Саме оголошення на сторінці ДБР про початок "перевірки фактів" можна вважати тиском на журналіста Бутусова. Такий тиск на журналіста має ознаки кримінального порушення відповідно до частини другої статті 171 Кримінального кодексу України», — сказав Алі Сафаров.

Державне бюро розслідувань оголосило, що досліджує відеозапис, на якому Юрій Бутусов стріляє з гармати. Бутусов називає це помстою Зеленського за конфлікт на пресконференції. ДБР уточнило, що цікавиться не самим Бутусовим, а посадовцями, які пустили його до гармати.

На фото — Алі Сафаров

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY