detector.media
25.11.2021 10:25
Конфлікт у «Буквах»: SMM-ник звинувачує власників, редакція заявляє про тиск влади
Конфлікт у «Буквах»: SMM-ник звинувачує власників, редакція заявляє про тиск влади
Владислав Волков стверджує, що у «Букв» є мережа ботів для дискредитації президента Володимира Зеленського.

Автор допису про звільнення частини редакції «Букв» та колишній керівник SMM-відділу Владислав Волков озвучив низку звинувачень на адресу керівництва видання і заявив, що один із співвласників Петро Терентьєв йому погрожує. Однак адміністрація видання заявила про тиск влади.

Волков повідомив «Бабелю», що після його посту у соцмережах про звільнення частини редакції через тиск власник видання Терентьєв йому погрожував. Волков у відповідь заявив, що опублікує скриншоти із внутрішнім листуванням редакції, однак погрози, за його словами, тільки посилились.

Вже ввечері 24 листопада Волков опублікував у фейсбуці пост, в якому розказав «10 історій з життя редакції», а також про те, «чим насправді заробляють співвласники видання (Катерина Рошук та Петро Терентьєв – ДМ) та як влаштована робота редакції».

«За останній день ми почули багато чого на свою адресу. Були і SMS з погрозами, і звинувачення в непрофесійності, і розмови про "винні гроші"», – пише Волков.

Волков стверджує, що:

«Щонайменше три колишніх працівника готові підтвердити, що на замовлення Терентьєва та Рошук їздили переслідувати Соболєва в аеропорту з запитаннями про те, "навіщо він залишає країну" для створення психологічного пресингу під час організованого кримінального переслідування», – пише Волков.

За словами Волкова, «Букви» перестали атакувати Соболєва, але не за власним бажанням, а лише після того, як замовник перестав звертатися за такою послугою, «змінивши підрядника».

«Через два місяці після початку кампанії Терентьєв заявив, що робота з Ківою припиняється, тому що у Ківи закінчилися гроші. Швидше за все, після соцопитувань стало зрозуміло, що продовжувати передвиборчі перегони безглуздо, а тому бюджет не продовжили, а отже, Ківа не зможе розплатитися з #Буквами», – пише Волков.

«Шукаєте зв’язок #Букв та Петра Олексійовича? Я особисто був присутній на зустрічах Терентьєва і Рошук з Кононенком та декілька разів отримував зарплати на всю команду зі спортклубу «5 елемент». Сам Терентьєв курував напрямок чорного PR в його передвиборчій кампанії. «Білий» напрямок курував Дмитро Касьянов», – стверджує Волков.

«Спочатку Кужельний відмовлявся, але після того, як Терентьєв зателефонував його мамі, залякав її, що приверне для розв'язання питання поліцію, Олександр вважав, що краще самокат віддати Терентьєву, щоб не напружувати батьків. Також Кужельний здав і редакційний фотоапарат, яким користувався 3 роки, після чого Терентьєв вирахував із його зарплати 8000 гривень за амортизацію камери», – пише Волков.

Волков також опублікував скриншоти із листуванням Терентьєва.

24 листопада адміністрація «Букв» заявила, що на видання чиниться тиск з боку влади.

Зокрема, на Youtube-каналі «Ісландія» політтехнолог Володимир Петров (якого адміністрація «Букв» пов’язує з чинною владою) розмістив відео, у якому нібито погрожував «знищити #Букви».

«Таке відеозвернення редакція #Букв розцінює, як спробу рейдерського захоплення владою Володимира Зеленського», – говориться в заяві.

У коментарі «Детектору медіа» співвласниця видання Катерина Рошук повідомила, що пов’язує появу допису Волкова із заявою Петрова «про знищення "Букв"».

«Ми це розцінюємо як чергову атаку на "Букви"», – заявила співвласниця.

Рошук додала, що співвласники «Букв» консультують бізнесменів, медіа та політиків.

«Але це зовсім інша сфера діяльності, "Букви" – це окремо. Ми ніколи на "Буквах" не відробляли (якісь замовлення – ДМ). У нас є два види бізнесу – "Букви", які можуть опублікувати партнерські матеріали, та є окремий з Петром Терентьєвим бізнес – Reputation Security, дві ці компанії не є паралельними. Коли вони "паралеляться", то на сайті є плашка. Коли ми робили з бізнесменами спецпроєкти, це було відповідно марковано на сайті. Тому фундаментальна історія – це все перемішати», – каже Рошук.

Інформаційне суспільно-політичне інтернет-видання «Букви» засноване у березні 2015 року. Співзасновниками видання є медіаменеджери Петро Терентьєв та Катерина Рошук.

На початку квітня 2021 року з посади головної редакторки «Букв» пішла Тетяна Ніколаєнко. 

Посаду головреда обійняв Данило Романчук, однак 26 липня він повідомив, що звільнився з видання. Романчук пояснив, що з власниками видання по-різному бачить розвиток «Букв». З серпня Романчук став шефредактором сайту «Факти ICTV». 

Ілюстративне фото: Esther Vargas/Flickr

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY