detector.media
24.11.2021 16:23
Reuters: Нове вторгнення Росії до України не є неминучим
Reuters: Нове вторгнення Росії до України не є неминучим
Джерела Reuters: Більш вірогідним сценарієм є те, що Путін надсилає сигнал Заходу про «свої червоні лінії щодо України».

Нове масштабне вторгнення Росії до України не є неминучим, адже російський президент Володимир Путін вміє загострювати, а потім йти на деескалацію кризи.

Про це пише Reuters із посиланням на думку чисельних джерел в західних розвідках, а також низки російських експертів. Всі вони погодились, що російське «вторгнення навряд чи є неминучим».

Більш вірогідним сценарієм є те, що Путін використовує реальну загрозу військової сили, щоб дати сигнал Заходу, що Москва серйозно налаштована «захищати свої червоні лінії щодо України».

«Путін, додали джерела, вміє загострювати, а потім йти на деескалацію кризи – як він це зробив навесні, коли понад 100 000 російських військових направили до кордону України, але згодом частково відвели. Таким чином, він змушує опонентів Росії лише здогадуватися про його наміри і нагадує Заходу, що Росія – сила, з якою потрібно рахуватися», – пише агенція.

1 листопада 2021 року видання Politico оприлюднило нові супутникові фотографії, які, за його даними, підтверджують повідомлення The Washington Post від 30 жовтня про те, що Росія знову накопичує війська і військову техніку на кордоні з Україною. Навесні 2021 року Росія вже демонстративно стягувала велику кількість військовослужбовців та техніки до кордонів України, називаючи це «навчаннями». 

Головне управління розвідки Міністерства оборони України тоді спростувало повідомлення американських ЗМІ, заявивши, що додаткове перекидання російських підрозділів до державного кордону з Україною не зафіксовано.

Секретар РНБО Олексій Данілов назвав публікації The Washington Post та Politico щодо стягування військ РФ «свідомою дезінформацією всього суспільства».

Однак канал CNN повідомив, що директор ЦРУ Вільям Бернс, який на початку листопада відвідав Москву, попередив російське керівництво про пильну увагу США до пересування російських військ поблизу українського кордону.

За даними журналістів, Бернс застеріг Кремль від можливих намірів провести будь-які наступальні операції проти України, а після зустрічей у Росії директор ЦРУ зателефонував президентові України Володимиру Зеленському. 4 листопада до Києва було направлено високопоставленого співробітника Держдепу. 

У Пентагоні заявили, що уважно стежать за переміщенням військ РФ біля кордонів України.

10 листопада президент України Володимир Зеленський повідомив, що західні партнери надали Києву дані про збільшення концентрації військ Росії на кордонах України.

Голова Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що Росія готує масштабну військову операцію проти України на кінець січня – початок лютого 2022 року і може завдати удару одразу з кількох напрямків.

Речник президента Росії Дмитро Пєсков назвав заяви про підготовку Кремлем нового вторгнення до України «істерикою». На його думку, «Україна домагається силового вирішення конфлікту на Донбасі».

Фото: Минобороны России/Facebook

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY