"Свобода" і "Голос Америки" мають повернутися в український ефір
Сполучені Штати вважають, що поновлення мовлення “Радіо Свобода” та “Голосу Америки” має статися ще до президентських виборів. Саме з цією метою Україну відвідав член ради директорів з радіомовлення США Джефрі Гіршберг.
10 червня пан Гіршберг мав зустріч з головою Верховної Ради України Володимиром Литвином.
"Український народ має знати, що ми говоримо. Українські люди повинні чути різні думки, а мета цього – щоб вони самі вирішили, хто повинен керувати цією країною", – сказав пан Гіршберг журналістам після зустрічі з Литвином, додавши, що візити будуть тривати доти, поки дане питання не буде вирішено.
За його словами, Литвин підтримує поновлення мовлення "Свободи" і "Голосу Америки". Але реально ця проблема вирішується на рівні виконавчої влади. Як повідомив прес-секретар пана Литвина Ігор Сторожук, ще 14 травня урядові був направлений лист з проханням "розглянути можливість посприяти" виходові в ефір програм радіо "Свобода", але й досі відповіді немає.
Нагадуємо, Радіо "Свобода" перестало мовити на хвилі радіостанції "Довіра" (FM-діапазон) 17 лютого – через відмову “Довіри”. Своє рішення "Довіра" мотивувала тим, що інформаційна продукція "Свободи" не вписується в її концепцію.
Після цього Радіо "Свобода" запропонувало свої тренсляційні послуги радіо "Континент". Але на початку березня в радіостанції "Континент" конфіскували радіопередавач і устаткування. "Континент" також транслював програми радіо "Голос Америки", "Німецької хвилі", Бі-Бі-Сі.
На початку травня передачі радіо "Свобода" почали транслюватися в ефірі вінницького радіо "Такт" на частоті 103,7 FM. Ця радіостанція стала першою в Україні, що погодилась на співробітництво зі "Свободою" після відмови радіо "Довіра" транслювати її програми.
Коментар Керівника Української служби Радіо Свобода Олександра Народецького: “Мені здається, що перспектива позитивного вирішення проблеми поновлення в ефірі “Радіо Свобода” є. Зустріч була більш-менш обнадійлива, бо пан Литвин і депутати-члени комітету зі свободи слова явно підтримують ідею співпраці Радіо Свободи з українськими радіостанціями. Були визначені можливості звертатися до потенційних партнерів (FM-радіостанцій). Зараз ми переходимо вже до конкретики – починаємо домовлятися з конкретними радіостанціями
Тепер чекаємо на вирішення цього питання з боку виконавчої влади. Це має статися протягом чотирьох днів. Є також сприяння і від президентської адміністрації. Тож наразі все залежитиме, як другий, третій, п’ятий, сьомий ешелон сприятимуть тому, щоб виконати домовленості і задовольнити вимоги наших слухачів, щоб “Радіо Свобода” повернулася назад на FM”.