detector.media
11.10.2021 17:01
Напад на «Схеми»: Мецгеру та Пікалову обрали запобіжні заходи
Напад на «Схеми»: Мецгеру та Пікалову обрали запобіжні заходи
Мецгеру та Пікалову обрали запобіжні заходи у вигляді нічого домашнього арешту на два місяці.

У понеділок, 11 жовтня, суд обрав запобіжні заходи тимчасово відстороненому голові «Укрексімбанку» Євгену Мецгеру та керівнику пресслужби фінустанови Володимиру Пікалову у справі щодо перешкоджання роботі журналістам «Схем».

«Голосіївський райсуд столиці обрав двом фігурантам справи запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту на 2 місяці. Очікується рішення щодо третього підозрюваного (ймовірно, щодо директора департаменту банківської безпеки Ігоря Тельбізова - Ред.)»,повідомила «Українській правді» речниця Київської міської прокуратури Надія Максимець.

Мецгеру заборонили виходити з дому з 22-ї до 6 години ранку, а Пікалову – з 21.00 до 6 години.

Мецгеру та Пікалову інкримінують «незаконне позбавлення волі» та перешкоджання журналістам.

Адвокат «Схем» Анатолій Попов у коментарі «Детектору медіа» повідомив, що захист рішення суду оцінює негативно. 

«Оскільки нічний арешт не знімає ризиків впливу на свідків та перешкоджання збору доказів по справі», – сказав Попов.

6 жовтня Наглядова рада «Укрексімбанку» відсторонила Мецгера на час проведення внутрішнього розслідування нападу на знімальну групу «Схем» та принесла «щирі вибачення» журналістам. Тимчасовим виконувачем обов’язків голови правління фінустанови став Сергій Єрмаков. 

Сам Мецгер попросив вибачення через інцидент із нападом на знімальну групу «Схем» у формі листа.

Дивіться також: 

Інцидент між журналістами «Схем» та охороною «Укрексімбанку» стався 4 жовтня в Києві у центральному офісу фінустанови.

Знімальна група записувала інтерв'ю з головою банку Євгеном Мецгером, однак після одного із запитань він наказав працівникам фінустанови забрати в журналістів камери та стерти матеріал. Знімальну групу близько години не випускали з приміщення, розмови з працівниками установи під час подій вдалося зафіксувати на аудіо.

Пізніше «Укрексімбанк» оприлюднив власну версію подій. У пресслужбі фінустанови заявили, що 16 вересня отримали від «Радіо Свобода» запит щодо інтерв'ю з головою правління банку «згідно з переліком питань у запиті», після чого було узгоджена зустріч на 4 жовтня.

Пресслужба банку стверджувала, що під час інтерв’ю журналіст Кирило Овсяний поставив низку питань, які становлять банківську таємницю та нібито «висловив припущення щодо допущених банком порушень у рамках відповідних правовідносин».

Як стверджували у банку, подальша розмова відбувалася у форматі «офрекорд», після чого журналіст з оператором нібито без будь-якого перешкоджання залишили приміщення банку, з усією записуючою та освітлювальною технікою.

Однак редакції програми «Схеми» вдалося відновити знищений відеозапис на картці пам’яті з камери, яку забрали охоронці банку. На семихвилинному відео можна побачити, як після чергового запитання журналіста Овсяного голова «Укрексімбанку» Мецгер спочатку відмовляється далі розмовляти, а потім звертається до охоронця з наказом «выруби его».  

Охорона банку скрутила оператора Мазура та силоміць забрала в нього знімальну техніку. Близько години журналісти були змушені перебувати у банку, їх випустили з приміщення лише після того, як охорона переконалась, що змогла «видалити» записи з кінокамери.

Із заявами на підтримку журналістів виступили посольство США та Рада зі свободи слова при президентові України, а також Незалежна медійна рада та ГО «Детектор медіа».

Офіс президента засудив поведінку співробітників фінустанови та заявив, що голову «Укрексімбанку» Мецгера потрібно відсторонити від посади на час перевірки інциденту.

Колаж: Радіо Свобода

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY