Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС (УС ПГС) закликала Верховну Раду та Кабінет Міністрів України якомога швидше прийняти Закон «Про медіа». Про це йдеться на сайті ПГС.
Це є одним є одним із зобов’язань України в рамках Угоди про Асоціацію, про яке вирішили нагадати у зв’язку з самітом Україна-ЄС, який відбудеться 12 жовтня. ПГС відзначили, що строки прийняття закону Україною вже минули. Закон мали б імплементувати протягом двох років, а чинності Угода набрала 1 вересня 2019 року. І хоча ЄС згодом подовжив термін імплементації, новий термін також минув.
З 2019 року у Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт «Про медіа» №2693д від 02.07.2020. Його імплементація відкриває доступ до можливостей програми Креативна Європа, що простимулює розвиток виробництва аудіовізуальних продуктів. Також закон торкнувся б належного функціоналу і незалежності регулятора.
В УС ПГС переконані, що в контексті розвитку інтернету такий Закон вкрай потрібен. Це також буде сигналом надійності України. Тому вони закликали «провести прозорий процес доопрацювання проєкту до другого читання, з урахуванням зауважень і пропозицій, що зроблять текст закону якісним актом, що відповідатиме міжнародним стандартам та національним інтересам».
Нагадаємо, 2 липня 2020 року у Верховній Раді зареєстрували доопрацьований законопроєкт «Про медіа» № 2693-д.
Під час експертних дискусій про законопроєкт конкретні зауваження та побажання щодо регулювання онлайн-медіа та повноважень регулятора та органу співрегулювання висловили українські та міжнародні експерти. Свою підтримку законопроєкту з деякими застереженнями щодо проблемних положень висловив медіарух «Медіа за усвідомлений вибір». Ухвалити законопроєкт у першому читанні закликали Незалежна медійна рада та Національна асоціація медіа, тоді як «Укртелемережа» та Асоціація правовласників і постачальників контенту запропонували його доопрацювати. Свої пропозиції до законопроєкту публічно надали «Детектор медіа» та Інститут масової інформації.
4 вересня дві великі медіагрупи – «1+1 медіа» та «Медіа Група Україна» – випустили спільну заяву з критичною оцінкою окремих норм законопроєкту. Зокрема, їх непокоїть розширення повноважень Національної ради з питань телебачення і радіомовлення та запровадження нових санкцій. Водночас група «1+1 медіа» підтримала наміри народних депутатів уперше законодавчо відрегулювати сферу онлайн-медіа в Україні.
27 листопада 2020 заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко сказав, що в Україні ухвалять законопроєкт про медіа, коли виправлять у ньому всі недоліки й узгодять документ з представниками медіаринку.
Фото: Flickr