detector.media
02.10.2021 16:38
Венедіктова пообіцяла ознайомитись зі скаргою про порушення під час голосування за закон про олігархів
Венедіктова пообіцяла ознайомитись зі скаргою про порушення під час голосування за закон про олігархів
За її словами, треба уважно почитати, що написали юристи, оскільки коли щось представляють політики – це окрема розмова.

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова заявила, що ще не встигла ознайомитись зі скаргою про порушення під час голосування за «Закон про олігархів», передає її слова з брифінгу у Трускавці «Інтерфакс-Україна». 

Вона сказала про це, відповідаючи на питання журналістів. Але пообіцяла неодмінно ознайомитись з текстом скарги.

«Ще не дійшла, є ж певні проблеми, але обов'язково дійде. Я обов'язково сама ще це почитаю, тому що історія кримінальних проваджень з політичним голосуванням – це цікава історія. Згадаймо "Харківські угоди" 2010 року, там теж є моя оцінка ситуації...коли побачу заяву, подивлюся, які саме акценти прописані, тому що прописані вони юристами, а заявляються ж вони політиками...це два різні всесвіти...тому чекаємо, будемо розбиратися», – сказала Венедіктова.

Нагадаємо, що нардепи «Європейської Солідарності» подали заяви до правоохоронних органів через «можливе вчинення кримінального правопорушення» при голосуванні Верховною Радою за закон про олігархів.

23 вересня 2021 року у другому читанні Верховна Рада ухвалила президентський законопроєкт №5599 про олігархів. За законопроєкт проголосували 279 нардепів. 

Після набуття чинності закону олігархами вважатимуться громадяни, які одночасно відповідатимуть таким ознакам:

Особам, яких визнали олігархами, буде заборонено здійснювати внески (прямо або опосередковано через інших осіб) на підтримку політичних партій, фінансувати будь-яку політичну агітацію або проведення мітингів і демонстрацій з політичними гаслами, бути покупцем (бенефіціаром покупця) при приватизації об'єктів великої приватизації.

Виключити особу з реєстру олігархів може РНБО на підставі заяви особи, включеної до реєстру, якщо вона буде відповідати менше ніж трьом критеріям, які визначені цим законопроєктом.

Закон розкритикувала опозиція та спікер Разумков, який проти наділення РНБО правом визначати громадянина олігархом. У вересні Разумков відправив законопроєкт на розгляд Венеціанської комісії. Її висновок має надійти у грудні цього року.

24 вересня стало відомо, що Верховна Рада проголосувала за законопроєкт про олігархів з поправками, які суперечать одна одній. Зокрема, одна з ухвалених правок покладає функцію визнання людини олігархом на РНБО, інша, запропонована спікером Дмитром Разумковим – на НАЗК.

Фото: «Вікіпедія»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY