detector.media
16.09.2021 13:07
«Георгія вбили за пошуки правди». США закликали притягти до відповідальності вбивць Ґонґадзе
«Георгія вбили за пошуки правди». США закликали притягти до відповідальності вбивць Ґонґадзе
США нагадали, що крапку в цій справі досі не поставлено.

Посольство США в Україні у 21-річницю зникнення Георгія Ґонґадзе закликало владу України притягти до відповідальності усіх причетних до викрадення і вбивства журналіста у 2000 році.

«З нагоди 21-х роковин зникнення журналіста Георгія Ґонґадзе ми знову наголошуємо: влада має притягнути до відповідальності його вбивць та всіх причетних до його викрадення та вбивства...Георгія вбили за пошуки правди», – говориться у заяві.

З нагоди 21-ї річниці зникнення журналіста Георгія Гонгадзе ми знову наголошуємо: влада має притягнути до відповідальності його вбивць та всіх причетних до його викрадення та вбивства. https://t.co/nycfL89GhA

— U.S. Embassy Kyiv (@USEmbassyKyiv) September 16, 2021

Журналіст, засновник інтернет-видання «Українська правда» Георгій Ґонґадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі в Київській області було виявлено обезголовлене тіло, яке, за висновками експертів, могло належати журналістові.

У 2009 році в Київській області було знайдено рештки черепа, які, за даними експертизи, належать журналістові. Згодом з’ясувалося, що Георгія Ґонґадзе викрали співробітники міліції та вбили в ніч на 17 вересня.

За вбивство Георгія Ґонґадзе засуджено до довічного ув’язнення колишнього керівника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача, вирок якому набув чинності в січні 2016 року, та засуджено до різних строків позбавлення волі колишніх співробітників міліції Миколу Протасова (13 років позбавлення волі, помер у тюрмі), Валерія Костенка та Олександра Поповича (12 років позбавлення волі), чиї вироки набули чинності в березні 2008 року.

Замовників убивства Георгія Ґонґадзе досі не знайдено та не притягнуто до відповідальності, хоча це обіцяли зробити всі президенти та всі глави МВС і ГПУ.

16 вересня 2021 року правозахисні та медійні організації звернулись до влади з нагоди 21-х роковин вбивства Ґонґадзе із закликом до української влади забезпечити прозоре розслідування всіх справ про вбивства журналістів.

Фото: Радіо Свобода

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY