detector.media
01.09.2021 20:00
«Наслідки правди легші, аніж наслідки брехні». Що таке баланс думок у журналістиці – пояснює КЖЕ
«Наслідки правди легші, аніж наслідки брехні». Що таке баланс думок у журналістиці – пояснює КЖЕ
Журналістика повинна відображати світ таким, яким він є. Якщо вона приховує чи спотворює частину картинки, вона перестає бути журналістикою та перетворюється на пропаганду.

Критикуючи людину, медіа повинні надати їй змогу озвучити свою позицію. А розповідаючи про конфлікт, журналіст не може ігнорувати позицію жодної зі сторін. 

Це і називається балансом думок у журналістиці, про що йдеться у новому ролику від Комісії з питань журналістської етики

П.10 Кодексу етики українського журналіста: «Точки зору опонентів, в тому числі тих, хто став об’єктом журналістської критики, мають бути представлені збалансовано».

Пропаганда подає лише одну точку зору і називає її правдою. А журналістика з'ясовує привід конфлікту, дає слово всім сторонам та перевіряє їхні слова на вірогідність.

«Наш обов’язок як журналістів знаходити правду і розповідати правду. Якими б не були наслідки цієї правди, вони легші та корисніші для суспільства, аніж наслідки вигадки, брехні, фантазії та ін.», – вважає голова Комісії з журналістської етики Андрій Куликов.

Нагадаємо, що Комісія з журналістської етики опублікувала друге відео з серії пояснювальних відео про Кодекс етики українського журналіста простою мовою.

Тема нового ролика – розмежування фактів, суджень та припущень, адже це різні речі. Також це 9 пункт Кодексу етики українського журналіста

Фото: Громадське радіо 

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY