Події навколо виборів міського голови Мукачевого були б неможливими, якби “з Києва не давалися стратегічні визначальні рішення”, заявив сьогодні у парламенті заступник Голови Верховної Ради України Олександр ЗІНЧЕНКО.
Як передає
УНІАН, за його словами, саме в Києві “знаходився центр антикризового менеджменту, який заради досягнення власних політичних та економічних інтересів готовий зробити полем для своїх експериментів всю державу”.
Як сказав О.ЗІНЧЕНКО, все, що відбулося у Мукачевому, не могло не контролюватися Закарпатською облдержадміністрацією. За його словами, саме там “відбувалася координація дій, але без відповідних імпульсів з центру організація та реалізація мукачівського сценарію була б неможлива”.
О.ЗІНЧЕНКО підкреслив, що “злиття інтересів влади, знахабнілого чиновництва, силових структур і криміналітету призвело до цинічного і системного нехтування правами громадян”, призвело до “загрози зневіри більшості громадян у демократичні засади”.
Він піддав гострій критиці правоохоронні структури України, зазначивши, що в них “немає політичної волі розслідувати ситуацію, яка відбулася в Мукачевому”, а в центральної влади “немає політичної волі адекватно реагувати на загрозу” процесам демократії в Україні.
На переконання віце-спікера, парламент має наполягати на виконанні постанови, якою рекомендується звільнити ряд посадовців, “які були задіяні у подіях в Мукачевому”.
О.ЗІНЧЕНКО зазначив, що з боку “Нашої України” “були політичні помилки, випадки далеко не янгольської поведінки”, і хоч “тут є предмет для політичного несприйняття, але немає предмету для звинувачень”.
Він наголосив, що з боку СДПУ(о) “бажання провести потрібного кандидата було підкріплено і адміністративно, і правоохоронно, і судово”.
За словами О.ЗІНЧЕНКА, весь комплекс владних структур Закарпаття “тотально контролюється представниками СДПУ(о), і всі були активно задіяні в організації та реалізації мукачівської справи”.
На його думку, “досить цинічно виглядають кроки з підвищення на посадах керівників силових структур одразу ж після виборів” у Мукачевому, тим більше “дії, які відбувалися в Мукачевому з розгрому виборчих дільниць, викрадення документації могли бути лише у випадку або за повної бездіяльності міліції, або за її патронатом”.
Він відзначив, що “судова влада не стала на шляху беззаконня”.