Суд у справi Лазаренка вiдмовився прослухати плівки Мельниченка"Українська правда"
Суддя Мартiн Дженкiнс вiдхилив прохання адвокатiв колишнього прем'єр-мiнiстра України Павла Лазаренка прослухати секретнi записи розмов українського президента Леонiда Кучми, в яких мiстяться антисемiтськi висловлювання i гнiвнi тиради на адресу противникiв.
Американськi прокурори обвинувачують П.Лазаренка, який в 1996-1997 роках очолював уряд України, у вiдмиваннi десяткiв мiльйонiв доларiв через банки штату Калiфорнiя.
За аналогiчним обвинуваченням вiн уже заочно засуджений швейцарським судом. Однак пiдсудний вiдкидає всi обвинувачення, у тому числi у причетностi до вбивства в Українi, називаючи все це полiтичною помстою з боку президента.
Суд у Сан-Франциско вiдхилив також у середу прохання сторони захисту припинити справу проти обвинуваченого, оскiльки, за твердженням адвокатiв, якийсь "американський агент забезпечує уряд України закритою iнформацiєю про цей процес".
При цьому адвокати посилалися на те, що Л.Кучма нiбито згадує про це в таємно зроблених його колишнiм охоронцем Миколою Мельниченком аудiозаписах.
Вiдхиливши клопотання адвокатiв екс-прем'єра про притягнення як доказiв записiв екс-майора держохорони України Миколи Мельниченка, суддя погодився з обгрунтуванням прокуратури, яка стверджує, що плiвки не мають вiдношення до справи, повiдомляє
"Українська правда" з посиланням на свого кореспондента в Сан-Франциско.
Разом з тим вiн заявив, що оприлюднена адвокатами iнформацiя "надзвичайно серйозна". Нi прокурор Марта Борщ, нi суддя Дженкiнс не ставили пiд сумнiв автентичнiсть записiв.
Ранiше адвокати П.Лазаренка просили американський суд дозволити залучити до процесу як свiдкiв М.Мельниченка i депутата Верховної Ради минулого скликання Олександра Єльяшкевича, або скасувати позов проти екс-глави українського уряду. Захист стверджував, що М.Мельниченко i О.Єльяшкевич могли б пiдтвердити, що президент України Леонiд Кучма контролює порушення справ проти полiтичних iнакодумцiв з метою збереження полiтичної влади.
У розпорядженнi захисту – як сказано в петицiї адвоката Горовiца – є записи, якi пiдтверджують, що Л.Кучма домагався позовiв проти Миколи Агафонова, Миколи Сивульського i Бориса Фельдмана, знаючи, що обвинувачення неправдивi.
М.Мельниченко i О.Єльяшкевич, що отримали полiтичний притулок у США, були присутнiми в кулуарах калiфорнiйського суду. Екс-майор заявив журналiстам, що таке рiшення було для нього "очiкуваним".
Вiн пiдтвердив свою попередню заяву, що вiн готовий надати записи, якi стосуються справи П.Лазаренка, щоб їх використали i захист i обвинувачення.
"Я впевнений, що без записiв суд не зможе ухвалити справедливе рiшення у справi Лазаренка", – сказав М.Мельниченко, додавши, що це рiшення суддi дає можливiсть адвокатам П.Лазаренка мотив для апеляцiї.
М.Мельниченко заявив, що вiн i О.Єльяшкевич ухвалили рiшення передати пресi документи, якими вони володiють, щоб журналiсти "самi визначили, чи стосуються вони справи Лазаренка".