detector.media
10.07.2021 12:36
Між нетолерантністю та контролем: Геращенко про проблеми українських ЗМІ та взаємодію з поліцією
Між нетолерантністю та контролем: Геращенко про проблеми українських ЗМІ та взаємодію з поліцією
В ході розмови одеські поліцейські також відзвітували про ситуацію зі справами, які стосуються нападів на журналістів чи перешкоджанню їхньої роботи.

Заступник міністра внутрішніх справ (МВС) України Антон Геращенко заявив, що довіра українського суспільства до поліції неможливо без інформаційної підтримки ЗМІ.

Він розповів про це під час регіональних слухань з питань безпеки журналістів, які відбулися 9 липня в Головному управлінні Національної поліції Одеської області.

«Я вважаю це одним з кроків у напрямку якісної взаємодії із засобами масової інформації. Ми постійно працюємо над тим, щоб довіра до поліції зростала, а це неможливо без підтримки мас-медіа», – сказав він.

За його словами, поки пресу в Україні можна вважати «четвертою владою», але одночасно існують реальні проблеми, пов'язані з журналістською діяльністю. З одного боку, це недостатня толерантність до преси з боку суспільства, а з іншого – контроль ЗМІ тими чи іншими фінансовими групами.

Також начальник слідчого управління Олександр Саламаха розповів про перебіг справ проти журналістів. За його словами, останні 5 років слідчими підрозділами поліції Одещини зареєстровано 93 провадження цієї категорії. За результатами розслідування 17 проваджень скеровані до суду. Антон Геращенко запропонував оприлюднити вичерпний перелік цих проваджень та інформацію про стан розслідування кожної справи. 

Начальник Департаменту захисту інтересів суспільства і держави Нацполіції Євгеній Макаров також розповів про створення поштової скриньки спеціально для комунікації з мас-медіа. 

«Для більш плідної взаємодії та оперативного  обміну інформацією створена поштова скринька для прямого діалогу з представниками мас-медіа. Всі повідомлення, які туди надходять, моментально опрацьовуються і направляються для реагування до відповідних органів поліції», – сказав він.

Нагадаємо, що 29-30 червня 2021 року Незалежна медійна рада провела онлайн-дискусії «Проблемні питання саморегуляції медіа».

Її темою стали питання «кого слід вважати журналістом?», статус блогерів та вимоги до них, журналістські посвідчення, звання заслуженого журналіста та його можливе скасування.

Фото: прес-служба МВС

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY