Оператори ефірно-кабельного ТБ не повинні відповідати за зміст програм, - конгрес телерадіомовниківIMI
Триває 4 Міжнародний конгрес телерадіомовників і операторів кабельного телебачення „Міжнародне інформаційне суспільство. Проблеми і перспективи”, який розпочався 17 травння у Києві за участю 155 учасників з України, Грузії, Казахстану, Азербайджану, Угорщини, Туреччини, Білорусі, Росії, Лівії.
У перший день створено міжнародну інформаційну спілку за участю чотирьох країн – України, Росії, Грузії, Білорусі. Але у перспективі – приєднання інших країни, - повідомляє ІМІ. Основною метою спілки є об`єднання зусиль для утвердження на ринку послуг кабельного телебачення.
Головною проблемою кабельного телебачення України голова правління Всеукраїнської асоціації операторів кабельного телебачення та телеінформаційних мереж Юрій Лабунський назвав недосконале українське законодавство, яке за його словами вміщує не лише бізнес у цій галузі, а підприємництво взагалі. Він зауважив, що жоден інвестор не вкладатиме в телекомунікаційний бізнес, доки існуватиме законодавча норма про відповідальність оператора за зміст програм. „Це все одно, що газетяр у кіоску нестиме відповідальність за зміст газет, які продає, або листоноша – за зміст листів, які розносить”, - навів порівняння пан Лабунський. Ще одна нищівна для цього бізнесу норма – зобов”язання кабельних операторів сплачувати за авторське право. Як зауважив Лабунський, ніяка абонплата не витримає такого навантаження, а за авторське права мають платити телерадіокомпанії, що вони, до речі, і роблять.
Лабунський нагадав, що асоціація ще у 1999 році розробила законопроект спільно з експертами Ради Європи „Про кабельне, ефірно-кабельне телебачення і телеінформаційні мережі”, який відповідав міжнародним стандартам і здатний стимулювати розвиток галузі, але Верховна рада досі блокує його прийняття. В Росії ж такий закон вже прийнятий і успішно діє.
Конгрес продовжує роботу. У вівторок учасники обговорять проблеми авторського права, у середу – проблеми законодавства, четвер буде присвячений питанням інформаційної безпеки, маніпулятивним та PR-технологіям, захисту суспільної моралі, а п”ятниця – технологічним аспектам інформаційної та телекомунікаційної діяльності.
IMI