detector.media
13.05.2004 12:13
Спілка журналістів закличе бойкотувати депутатів-ворогів свободи слова"Телекритикa"
Голова Національної спілки журналістів України Ігор Лубченко вважає, що у законодавчому плані інформаційний простір нашої держави все більше перетворюється у мінне поле української журналістики.

Так він прокоментував відмову Верховної Ради змінити редакцію статей 277 і 302 Цивільного кодексу України. Одна з них передбачає, що негативна інформація про особу вважається недостовірною, а друга – що офіційні заяви посадових, службових осіб є достовірними. За наявності таких статей, вважає голова НСЖУ, втрачається всякий сенс існування журналістики, у пустопорожні балачки перетворюються розмови про свободу слова, адже ЗМІ і журналісти позбавлені можливості об’єктивно показувати діяльність чиновників, ставити під сумнів їхні реляції про нібито досягнуті успіхи.

"Парламент, не зважаючи на неодноразові звернення Національної спілки журналістів, журналістських колективів і громадських організацій, досі не відновив пільги з сплати податку на додану вартість з передплати і розповсюдження друкованих ЗМІ, що вже призвело до зменшення у другому кварталі цього року на 253 тис. примірників передплатних тиражів газет і журналів всеукраїнської сфери розповсюдження.

Депутати Верховної Ради все більше втягуючись у передвиборне протистояння політичних сил, забувають, що народ їх обрав для того, аби вони створювали умови для побудови справді демократичної і правової України, а не для задоволення власних амбіцій. У цих умовах огріхи законодавчого процесу можуть завдати непоправної втрати."

Ігор Лубченко вважає, що Верховна Рада має якнайшвидше виправити статті 277 і 302 Цивільного кодексу України та прийняти законопроект 4486 про відновлення для преси пільг з ПДВ.

Голова НСЖУ заявив, що Спілка готова закликати колег до інформаційного бойкоту діяльності тих народних депутатів, які своїми незваженими діями хочуть задушити свободу слова, право журналіста на професійну діяльність.

Інф. "Детектор медіа"
detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY