detector.media
10.06.2021 10:19
Гендиректор «Медузи»: Статус «іноземного агента» веде до закриття проєкту
Гендиректор «Медузи»: Статус «іноземного агента» веде до закриття проєкту
Галина Тимченко: Нас стали уникати не тільки рекламодавці, але і ньюсмейкери.

Гендиректор «Медузи» Галина Тимченко повідомила про збитки у два мільйони євро за місяць і фактичний крах бізнес-моделі видання через статус іноземного агента.

Під час віртуальної зустрічі в Інституті Кеннана Тимченко заявила, що статус «іноагента» веде до закриття проєкту.

«Статус іноземного агента – це тільки надводна частина айсбергу…Проєкт буде закритий, існуюча бізнес-модель зазнала краху… Але навіть на самому початку, коли ми тільки запускали наше медіа, в 2014 році, ми вже були до цього готові. І справа не тільки у фінансуванні. Найболючіше, що нас стали уникати не тільки рекламодавці, але і ньюсмейкери: люди боятися з нами розмовляти. Отримати коментар від російських правоохоронних органів і зовсім стало неможливо: їм заборонили спілкуватися з "іноагентамі", що вступає в протиріччя з правом журналіста на отримання інформації», – цитує Тимченко Голос Америки.

За словами Тимченко, статус «іноземного агента» також забов’язує журналістів здавати в російський Мін'юст спеціальні звіти.

«А це 84 сторінки щомісяця: ви буквально зобов'язані відзвітувати про ті сорти чаю, який ви п'єте на роботі, розписавши, куди йде кожен рубль. І навіть якщо журналіст звільняється – він отримує чорну мітку назавжди: він буде згадуватися як "колишній іноземний агент"», – каже Тимченко.

Тимченко додала, що за минулий місяць 85 тисяч росіян підтримали редакцію не тільки словом, а й матеріально, надіславши пожертвування.

«Це говорить про любов аудиторії. Нам потрібен час для реструктуризації. Але ми обіцяємо, що ми продовжимо працювати якщо ви, читачі, будете нас підтримувати», – каже Тимченко. 

У березні-квітні 2021 року влада Росії додала до переліку «іноземних агентів» такі ЗМІ як «Медуза» (базується в Латвії), московське «Первое Антикоррупционное СМИ» та VTimes.io, яке зареєстроване у Нідерландах. Відмова видань від маркування своїх матеріалів позначкою «іноземний агент» несе покарання у вигляді штрафу.

Російське видання VTimes вже оголосило про припинення роботи через політичні і фінансові труднощі, які постали перед редакцією після присвоєння виданню статусу «іноземного агента».

4 червня суд відмовив виданню «Медуза» у задоволенні позову про виключення з реєстру ЗМІ-«іноагентів». Щоб уникнути закриття «Медуза» була вимушена запустити донати.

Також в списку «іноземних агентів» опинилась московська редакція Радіо Свобода, яка відмовляється виконувати відповідні приписи держави. 

Через утиски у Росії журналістів та працівників російської служби «Радіо Свобода» перевозять до Києва та Праги. З 18 травня московське бюро «Радіо Свобода» почало випускати програми з київської студії. 

Фото: «Настоящее Время»

detector.media
DMCA.com Protection Status