detector.media
30.04.2004 15:45
На прес-конференції “Механізми виживання ЗМІ” презентовано плакат про забезпечення безперешкодної діяльності ЗМІ "Детектор медіа"
До Всесвітнього дня свободи преси, що святкуватиметься 3 травня, Голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко презентував журналістам плакат, який інформує громадськість про рекомендації парламенту та Президента України не проводити перевірки ЗМІ у 2004 році.

На плакаті розміщено тексти офіційних документів щодо неприпустимості перевірок ЗМІ у цьому році – Постанови Верховної Ради "Про забезпечення безперешкодної діяльності ЗМІ" та доручення Президента України щодо введення мораторію на проведення перевірок засобів масової інформації під час виборчої кампанії.

На думку Голови Комітету, саме журналісти можуть стати заручниками битви між різними політичними силами напередодні президентських виборів, а такі плакати сприятимуть захисту працівниками ЗМІ своїх прав та впливатимуть на недопущення перевірок медіа до кінця року. Микола Томенко зазначив, що плакати насамперед будуть передані відділенням податкової, пожежної, санітарної та інших служб у регіони, оскільки найбільша загроза невиконання рекомендацій парламенту та Президента існує саме з боку місцевих чиновників. А також плакати буде розіслано до регіональної преси та журналістських професійних об'єднань.

Народний депутат також повідомив журналістів, що голова Центральної виборчої комісії підтримує створення запропонованої Комітетом робочої групи ЦВК, куди входитимуть медіа-експерти від Громадської Ради при Комітеті з питань свободи слова та інформації, представники Комітету, журналісти. Така експертна група має допомогти ЦВК виробити та довести до мас-медіа юридичні роз'яснення тих норм, які не зовсім чітко прописані у законодавстві. Результати роботи такої групи можуть бути представлені на черговому форумі журналістів, дату якого сьогодні повідомив Микола Томенко, – 21 червня – в останній день перед початком передвиборчої кампанії.

Також Микола Томенко запропонував медіа-експертам активно долучитись до розробки регламенту проведення телевізійних дебатів у другому турі президентської кампанії. Він зазначив, що у телевізійників є шанс самим попрацювали над розробкою регламенту, щоб дебати, які, як відомо, за законом "Про вибори Президента України" мають відбутись "за п'ять днів до дня повторного голосування в прямому ефірі на Першому Національному каналі Національної телекомпанії України між 19 та 22 годинами", перетворились на справжню політичну дискусію, що допоможе забезпечити кожному з кандидатів у Президенти України рівні можливості.

Інф. "Детектор медіа"
detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY