detector.media
29.04.2021 12:38
Голова Інституту нацпам'яті розкритикував марш у центрі Києва на честь дивізії СС «Галичина»
Голова Інституту нацпам'яті розкритикував марш у центрі Києва на честь дивізії СС «Галичина»
На думку Антона Дробовича, «чорно-білими спрощеннями та популістичними гаслами до побудови сильної та відповідальної політичної нації не наблизитись».

Голова Українського інституту національної пам'яті (УІНП) Антон Дробович назвав «неприпустимим для європейської країни» прославлення військ СС. Про це він написав у Facebook коментуючи марш на честь річниці СС «Галичина» у Києві.

«Глорифікація військ СС — це неприпустимо для європейської країни, і я впевнений, що цього не підтримує абсолютна більшість українців. Історію треба вивчати, відкрито розбиратися у складних питаннях», – зазначив Дробович.

Дробович додав, що треба вивчати історію і «відкрито розбиратися у складних питаннях» і запропонував розібратися, в чому причина появи таких добровольчих підрозділів.

«Вочевидь чорно-білими спрощеннями, маршами, популістичними гаслами та сумнівними кричалками до побудови сильної та відповідальної політичної нації не наблизитись», – зазначив очільник УІНП.

28 квітня у Києві відбувся марш із нагоди 78-ї річниці створення дивізії СС «Галичина», на акцію пришли приблизно 500 людей, які колоною пройшлися з Арсенальної площі до Майдану Незалежності.

Зокрема, це були онуки ветеранів дивізії СС «Галичина», представники Суспільства майбутнього, Правого Сектора, ВО «Свобода», спілки ветеранів АТО, ініціативи Ukrainian military Honor.

Українська дивізія січових стрільців «Галичина» (14-та гренадерська дивізія військ СС «Галичина») входила у складі військ Ваффен-СС Німеччини у 1943-1945 роках.  Члени дивізії розраховували, що зможуть за підтримки Берліну боротися за самостійну Україну.

Абревіатуру СС дуже часто розшифровували як «Січові Стрільці», що на думку істориків, було елементом пропаганди задля залучення до дивізії більшої кількості добровольців. 

Вояки дивізії наголошували у своїх численних спогадах, що підрозділ належав до військових збройних сил – Ваффен СС, а не до елітарних німецьких частин, які виконували каральні завдання. Питомо німецькі дивізії починались з СС, а чужинецькі – Ваффен СС.

Провід ОУН Степана Бандери засуджував створення дивізії як шкідливий політичний проект, який не буде служити українським інтересам.

Фото: Українська правда

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY