detector.media
20.04.2021 12:02
Одеська організація НСЖУ скасувала надання своїх посвідчень бізнесменам та проросійському активісту
Одеська організація НСЖУ скасувала надання своїх посвідчень бізнесменам та проросійському активісту
Розгляд документів на відповідність умовам прийому рекомендовано розглянути Херсонській обласній організації НСЖУ з «врахуванням згаданої суспільної дискусії».

Одеська обласна організація Національної спілки журналістів України (НСЖУ) скасувала надання посвідчення членів спілки дев’яти стороннім особам. Про це говориться в заяві НСЖУ.

Зокрема, поява в публічному просторі негативної інформації про цих осіб стала приводом для «додаткової перевірки з ініціативи центрального офісу НСЖУ».

«В регіональній організації спілки визнали, що через роботу в умовах карантинних обмежень організація не змогла провести детальне вивчення та обговорення всіх обставин, пов’язаних із кандидатами на вступ. Правління Одеської регіональної організації врахувало справедливі зауваження і 19 квітня скасувало своє рішення про прийом до НСЖУ дев’яти членів. Розгляд їхніх документів, відповідність умовам прийому рекомендовано розглянути Херсонській обласній організації НСЖУ з врахуванням згаданої суспільної дискусії», – повідомили у НСЖУ.

Національна спілка журналістів привітала це рішення регіональної організації і запевнила, що діяльність найбільшої журналістської організації України завжди будуватиметься на засадах прозорості і відкритості до конструктивної критики.

«Водночас наголошуємо, що в діяльності обласних (регіональних) організацій під час прийому нових членів спілки важливо ретельно вивчати всі обставини, пов’язані з кандитатами, та дотримуватися засад колективного обговорення й ухвалення рішень», – сказано в заяві.

У березні Одеська обласна організація НСЖУ виписала посвідчення членів спілки стороннім особам. Зокрема, документи були видані на ім'я:

Згідно з інформацією на сайті НСЖУ, її членами «можуть бути громадяни України та інших країн, які досягли 18 років та визнають Статут НСЖУ, Кодекс професійної журналістської етики, професійно займаються журналістикою не менше одного року, працюють на штатній або позаштатній основі у редакціях газет та журналів, телебачення та радіомовлення, інтернет-виданнях та інформаційних агентствах, у видавництвах та пресслужбах (у тому числі фотокореспонденти і художники засобів масової інформації) або є вільними журналістами; викладачі навчальних закладів та установ, що готують журналістські кадри; творчі працівники журналістських організацій, доробки яких заслуговують на увагу».

Статус журналіста дозволяє безперешкодно відвідувати приміщення органів влади та їхні заходи, збирати інформацію в районах, де запроваджено карантинні обмеження, перебувати на засіданнях виборчих комісій під час виборів, отримати право на травматичну зброю, а також передбачає інші додаткові права.

Раніше в НСЖУ пропонували блогерам отримати посвідчення журналіста.

Скріншот: «Херсонський вісник new»/Facebook

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY