Сьогодні суд розглядав черговий позов єврейського історика до МАУП
Голосіївський районний суд Києва продовжив слухання справи за позовом Олександра Наймана, головного вченого секретаря Академії історії і культури євреїв України, до МАУП та подружжя Лапікур. Позов про спростування відомостей, що не відповідають дійсності, та відшкодування моральної шкоди стосується публікацій у газеті МАУП „Персонал плюс”. Зокрема, позивач наполягає на тому, що деякі відомості у статті за підписом Валерія Лапікури та Наталії Кулик не тільки не відповідають дійсності, а й є образливими, такими, що принижують честь та гідність позивача. Наприклад, таке: „Щодо О.Наймана, то він до 1985 року регулярно, без нагадувань, виходив на демонстрації з портретом товариша Ясіра Арафата” і подібне. Позивач вимагає від відповідача подати спростування цих відомостей у тижневику „Персонал плюс”, а також відшкодувати заподіяну моральну шкоду у розмірі 925 гривень.
Представники МАУП відмовилися прокоментувати ситуацію.
Олександр Найман також є позивачем у подібній справі за позовом до Василя Яременка, автора публікацій антиєврейського змісту у газеті "Сільські вісті" та „Персонал плюс”.
26 квітня Оболонський суд Києва продовжить розгляд цієї справи.
Крім того, за словами Олександра Наймана, Державний комітет у справах національностей та міграції теж звернувся з позовом до МАУП і вимагає через суд анулювати дозвіл на друк видань Академії.
У той же час у декількох київських судах розглядаються позови МАУП про захист честі і гідності та спростування звинувачень в антисемітизмі. За повідомленням директора департаменту договірно-правової роботи МАУМ Ігоря Омеляна, 21 квітня продовжиться слухання у Солом’янському суд столиці за позовом МАУП до Йосипа Зицельса, голови Ваада (ради євреїв) України, а 22 квітня – за позовом МАУП до Олексія Гараня, професора Університету "Києво-Могилянська академія".