detector.media
20.04.2004 13:23
Чи довго триватиме українізація ТРК?ІМІ

- Це проблема культурної експансії та конкурентоспроможності культури і адміністративними заходами її не вирішити. Дурні рішення залишаються дурними рішеннями. Їх приймають скрізь і в Росії у тому числі. Якщо культура та мова сильні, то вони зможуть протистояти експансії, - зазначив Ігор Яковенко. – Коли уряд Росії каже громадянам купувати погані автомобілі російського виробництва замість іномарок, дивитися нецікаві фільми та передачі замість більш якісного західного відео продукту, то це теж дурість, - констатував він.

Натомість, у російському зовнішньополітичному відомстві переконані, що прийняття рекомендацій про використання української мови на українських каналах та радіостанціях не обмеження прав російськомовного населення. Про це повідомляє сайт МЗС Росії.

Представник міністерства у цьому повідомленні зазначає, що розвиток державної мови в Україні , у тому числі на телебаченні і радіо, є природнім. Однак, необхідно пам”ятати , що цей процес не повинен призводити до обмеження прав громадян країни, у якій проживає понад 8 мільйонів росіян, а близько третини населення вважають рідною російську мову.

„Ми розраховуємо на те, що українська влада врахує нашу стурбованість при виконанні рекомендацій національної ради з питань телебачення і радіомовлення, виконуючи свої зобов”язання у гуманітарній області.”, - зазначено у повідомленні.

Реакція російської сторони на подібні ініціативи української влади досить однорідна. Але в Україні рішення теле- радіоліцензуючого органу викликало різну реакцію. Зокрема, письменник Володимир Цибулько у розмові з кореспондентом ІМІ констатував, що подібні ініціативи довго не живуть. Постанові Нацради він прогнозував місяць активного виконання.

-Справа в тім, що це нововведення стосуватиметься лише новостворених ЗМІ. Ті, що вже здобули популярність у глядачів і мають розгалужену мережу (як радіо „Мелодія”) нічого перереєстровувати не стануть. Це зрозуміло. Проте, новим ЗМІ, для того, щоб досягти обсягів мовлення „Мелодії” знадобиться років 10 роботи, - зазначив він.

Також Володимир Цибулько наголосив, що подібна українізація та її суспільний розголос потрібні провладному кандидату.

Нагадаємо, що 14 квітня цього року національна рада питань телебачення і радіомовлення розглянула питання про виконання телерадіоорганізаціями країни норм вітчизняного законодавства щодо мови телерадіопрограм та ухвалила рішення, за яким у загальному порядку ліцензії на мовлення видаватимуться лише тим організаціям, які у анкетах у графі мова зазначать українську. Усі інші запити про надання ліцензій розглядатимуться в індивідуальному порядку. Тобто Нацрада вирішуватиме, чи потрібна меншинам того чи іншого регіону інша мова на телебаченні та радіо, окрім державної.

< href="http://imi.org.ua/?id=read&n=120&cy=2004&m=thm">ІМІ
detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY