detector.media
10.04.2021 17:34
В Афінах вбили журналіста, який робив репортажі про кримінал
В Афінах вбили журналіста, який робив репортажі про кримінал
До нього під'їхали двоє чоловіків на мотоциклі, один із них зробив щонайменше десять пострілів.

В Афінах (Греція) вбили журналіста Йоргос Караіваз, відомого репортажами про кримінал. Про це повідомляє Euronews.

За повідомленнями грецької поліції, журналіст був застрелений біля свого будинку в передмісті Афін. Його тіло з кількома вогнепальними пораненнями знайшли 9 квітня.

Телеканал Private Star, з яким співпрацював Караіваз, заявив, що журналіст в момент вбивства щойно повернувся з роботи. До нього під'їхали двоє чоловіків на мотоциклі, один із них зробив щонайменше десять пострілів.

Грецький уряд, опозиційні партії та спілка журналістів країни рішуче засудили напад.

«Вбивство шокувало всіх нас. Влада розслідує справу, щоб забезпечити арешт винних та притягнення їх до відповідальності», – сказала представник уряду Арістотелія Пелоні.

Влада заявила, що Караіваз не звертався до поліції з проханням про захист та не повідомляв про погрози. Чоловіку було 50 років, він працював журналістом кілька десятиліть.

«Хтось вирішив закрити йому рота та кулями перешкодити написанню статей», – написав блог bloko.gr, який допомагав вести журналіст.

На вбивство грецького журналіста відреагував Євросоюз, назвавши це «підлим і боягузливим актом».

«Європа виступає за свободу. А свобода преси, можливо, найбільш священна з усіх. Журналісти повинні мати можливість працювати безпечно», – написала у Twitter глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляйен.

Комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович закликала провести всебічне розслідування і притягнути винних до відповідальності.

«Вбивство Йоргоса Караіваза в Греції є трагічним нагадуванням про те, що журналістика – небезпечна професія в Європі», – написала вона.

Раніше у Стамбулі довічно засудили чотирьох колишніх силовиків, яких звинуватили у вбивстві журналіста.

detector.media
DMCA.com Protection Status