detector.media
Наталія Данькова
«Детектор медіа»
08.04.2021 12:06
Нацрада перевірила канали на виконання мовних квот: найнижчий показник у «України»
Нацрада перевірила канали на виконання мовних квот: найнижчий показник у «України»
12 загальнонаціональних мовників мають 100% української мови. Також регулятор зафіксував ознаки порушень законодавства.

Більшість українських загальнонаціональних каналів дотримуються квоти української мови. Про це на початку засідання регулятора повідомила членкиня Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Олена Ніцко.

Для загальнонаціональних телеканалів передбачена квота 75% та більше української мови в ефірі. Регулятор проводив моніторинг у січні-лютому 2021 року, перевіряв 28 телеканалів.

Його результати свідчать про те, що усі мовники транслюють рекламу українською. Також, за словами Олени, усі телеканали транслюють новинні програми державною мовою.

На 100% українською мовлять телеканали «UA: Перший», «UA: Культура», 5 канал, К2, «Еспресо», «Індиго TV», М1, «Рада», Xsport, «Піксель», «ПлюсПлюс» та Zoom.

На понад 90% українською мовлять «Прямий», «ZIK» (дані на січень, до відключення каналу - Ред.), «Мега», «Україна 24», «2+2», «Новий», «НЛО», «ТЕТ».

А от інші загальнонаціональні канали мають нижчий відсоток: наприклад, СТБ – 87%, ICTV – 83%, «1+1» - 86%, «Інтер» - 78%.

Найнижчий показник регулятор зафіксував у телеканалу «Україна»  75%.

За словами Олени Ніцко, регулятор під час моніторингу зафіксував ознаки порушення у мовленні деяких каналів. Вони стосуються відсутності трансляції виключно українською мовою програм, які не є власним продуктом. Адже саме таку вимогу перед мовниками ставить законодавство. Однак в ефірі яких каналів були зафіксовані такі ознаки порушень членькиня Нацради не сказала. Лише зазначила, що ця інформація опрацьовується регулятором: «Якщо виявиться, що такі порушення справді були, Національна рада призначить цим мовникам перевірки».

Нагадаємо, згідно моніторингу «Простір свободи» у 2020 році частка російської мови на каналах «великої шістки» виросла до 46%.

Ілюстрація: скріншот

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY