detector.media
01.04.2021 12:17
У Криму судять головреда газети Qirim за публікацію зі згадкою Меджлісу – правозахисники
У Криму судять головреда газети Qirim за публікацію зі згадкою Меджлісу – правозахисники
Після окупації Криму Росія віднесла Меджліс кримськотатарського народу до числа «екстремістських організацій» і заборонила його діяльність на півострові.

Підконтрольний Кремлю «Мировий суд» Київського району Сімферополя розпочав розгляд справи про адміністративне правопорушення щодо головного редактора газети Qirim Бекіра Мамутова. Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

Засідання проходило без участі слухачів, яких не пустили в суд через обмеження, пов'язані з коронавірусною інфекцією. Як розповів правозахисникам сам Бекір Мамутов, у суді було представлено позицію редакції газети, після чого в засіданні оголошено перерву через неявку представників Роскомнагдяду,які склали адміністративний протокол.

Щодо Бекіра Мамутова складено протокол за статтею 13.15 КоАП Росії за публікацію доповіді Генерального Секретаря ООН, в якій згадувався Меджліс кримськотатарського народу.

«Федеральна служба з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій побачила в публікації порушення російського законодавства, оскільки Росія визнала Меджліс екстремістською організацією, діяльність якого заборонена, і згадка цієї організації в публікаціях ЗМІ має йти з обов'язковим зазначенням на заборону її діяльності в Росії», – пояснюють правозахисники.

Наступне засідання заплановано на 20 квітня.

Після окупації Криму Росія віднесла Меджліс кримськотатарського народу до числа «екстремістських організацій» і заборонила його у 2016 році.

У лютому-березні 2014 року Росія окупувала Крим та інспірувала виступ сепаратистів в Луганській і Донецькій областях. Верховна Рада офіційною датою початку окупації Криму військами РФ встановила 20 лютого 2014 року. 26 лютого 2021 року Україна відзначила день Кримського спротиву російській окупації. На півострові тривають репресії проти проукраїнських активістів та незалежних журналістів.

Фото: Радіо Свобода

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY