detector.media
08.04.2004 19:48
Учора відбулася нарада Всеукраїнської асоціації операторів кабельного телебачення і інформаційних мереж
Учорашня нарада вже хтозна вкотре зверталася до проблем законодавчого регулювання галузі. Ключовими питаннями (якщо відкинути хитромудрі процесуальні та термінологічні складності) залишаються наступні: ким вважають себе самі кабельні оператори і (що значно важливіше) ким вважає їх держава.

Власне, всім зрозуміло: саме від цього найсуттєвішим чином залежатиме перспектива цього бізнесу – у тому числі і інвестиції в його технологічний розвиток, без яких Україні складно буде подолати так званий "цифровий розрив" з передовими державами світу. Це – якщо вести мову про глобальні завдання. Але більшість операторів, звичайно, цікавлять речі набагато приземленіші – як уникнути зайвих перевірок контролюючих органів та ліцензійних виплат. Не кажучи вже про різного роду виплати неофіційні.

Вступне слово голови Держкомінформу Івана Чижа почалося оптимістично – Іван Сергійович підтримав тезу про те, що кабельні оператори – передусім зв’язківці (ніщо так не тішить душу пересічного кабельника, як думка про те, що він може отримувати гроші за доставку телевізійних програм до споживача, не переймаючись відповідальністю за зміст телепродукту). Але ейфорія зникла, не встигнувши з’явитись, бо Чиж тут же зазначив, що окрім закону про зв’язок є ще й закон про інформацію. І коли голові Держкомінформу доводиться бачити деякі пакети кабельних програм – то у нього складається враження, що люди елементарно не знають українського інформаційного законодавства. "Якщо Ви думаєте, що ми дозволимо вільний доступ до "порнухи" – знайте, оператори будуть відповідати першими", – заявив пан Чиж. Те ж саме він пообіцяв і щодо неочищеного програмного продукту. А також застеріг від самовільного нав’язування кабельних послуг і закликав свято дотримуватися обов’язку заводити у кабельні пакети українські телеканали. Щодо законодавчих проблем галузі він висловився менш чітко: мовляв, суворо дотримуйтеся вимог законодавства чинного – і тоді від монополістів та інших проблем вас захистять і Антимонопольний комітет, і податкова адміністрація. Таке повідомлення остаточно загасило ентузіазм зібрання.

Виступаючи одразу після шановного гостя, президент Асоціації Володимир Алексєєв ще раз озвучив тезу про те, що всі аморальні фільми та програми, що з’являються на екранах, транслюються мовниками – які мають всі відповідні ліцензії. Кабельники в цій ситуації практично виконують роль антени. (Із залу в цей момент надійшла "конкретна" пропозиція – всім операторам відключати українські телеканали у п’ятницю ввечері – саме на цей час переважно приходиться трансляція еротичних фільмів та програм).

Разом з тим, Алексєєв зазначив, що зараз, коли ось-ось будуть проголосовані в парламенті закони, що надовго визначать долю галузі, – наступає своєрідний момент істини. Технічні можливості з часом дадуть можливість ввести кабель чи не всі можливі програми. Але і влада ніколи не відмовиться від намагань якимось чином зберегти за собою контролюючі функції. Постає питання – яким чином можна гармонізувати ці процеси, зробити їх оптимальними для суспільних інтересів.

Назагал, вимоги, які кабельні оператори висувають до нових законопроектів про телебачення та радіомовлення, практично не змінилися (про них уже неодноразово писала "Детектор медіа" раніше).

Знову йшлося про відмову від обов’язкового створення посередників між абонентами і операторами, про вилучення термінів "програмна послуга" та "провайдер програмної послуги", введення яких, на думку організаторів та учасників наради, створить систему подвійного ліцензування.(подібна практика, справді, має місце – і не тільки в телевізійній галузі). Голова правління Асоціації Юрій Лабунський запропонував окремо ліцензувати або реєструвати контент-провайдерів – тобто структури, які представляють на ринку тих же іноземних мовників. Введення таких ліцензій, на його думку, позбавить національних операторів телемереж головного болю із визначенням "легальних" партнерів.

Учасники наради доручили керівництву Асоціації представляти їхні інтереси у процесі обговорення нових законодавчих актів.

Після перерви на нараді розглянули питання взаємодії операторів кабельного телебачення з контролюючими органами, а також варіанти співпраці із телерадіоорганізаціями та організаціями колективного управління авторськими та суміжними правами.

Детальний виклад прийнятих в ході Наради документів буде опубліковано в "Детектор медіа" пізніше.

Інф. "Детектор медіа"
detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY