detector.media
08.04.2004 13:06
Україна – НАТО: не для преси
7 квітня 2004 р з нагоди 55-ої річниці НАТО в Посольстві Республіки Польща відбувся Круглий стіл Громадської Ліги Україна–НАТО „НАТО – від Праги до Стамбулу: порядок денний для України”

Обговорювалися питання виконання рішень та рекомендацій Парламентських слухань “Про взаємовідносини та співробітництво України з НАТО”; завдання Цільового плану (ЦП) Україна – НАТО – 2004 в контексті досвіду виконання ЦП-2003; реалізація Державної програми інформування громадськості з питань Євроатлантичної інтеграції та Державної програми підготовки і перепідготовки фахівців з цих питань; перспектива інтеграції України до НАТО, очікування напередодні і після саміту в Стамбулі (тези членів Ліги).

Склад запрошених доповідачів та учасників обговорення був дуже цікавий: організатори зібрали докупи представників державних установ, громадських організацій, експертів, представників іноземних посольств та місій (у тому числі з промовами виступали заступник директора Центру інформації та документації НАТО в Україні Джон Карвацький, радник Посольства Республіки Польща в Україні Мирослав Чєслік, керівник офісу зв’язку НАТО Джеймс Грін, заступниця голови місії посольства Латвії в Україні Діта Путнаергле, перший заступник голови комітету з Європейської інтеграції Олег Зарубінський, завідувач відділу національного Центру з питань євроатлантичної інтеграції України Андрій Семенченко, начальниця управління євроатлантичної інтеграції Держкомтелерадіо України Світлана Лі, директор Центру миру, конверсії та зовнішньої політики України Олександр Сушко, політолог Олександр Дергачов та ін.). За словами пана радника Мирослава Чєсліка, прийшло 90% запрошених, що є незвичним для подібних дискусій. Зважаючи на кількість стільців, організатори не сподівалися на такий відгук запрошених.

На думку консультанта Спеціальної комісії ВР з моніторингу виконання Плану дій Україна – НАТО Сергія Герасимчука, в цілому захід показав, що загалом прогнози щодо українських перспектив євроатлантичної інтеграції серед експертного кола обґрунтовано песимістичні. Під час обговорення вкотре підкреслювалося, що основним для євроатлантичної інтеграції є внутрішньополітичні передумови в Україні, що система координації між органами державної влади вимагає покращення, що необхідним є визначення чіткої стратегії щодо інформування населення про НАТО. Зрештою, вкрай важливим є долучення Верховної Ради до розробки цільових планів: хоча саме через ВР приймаються передбачені заходами цільових планів закони, до формування цієї agenda навіть на рівні консультацій не долучається.

На жаль, круглий стіл провели в напівзакритому режимі – представників ЗМІ не було запрошено. Організатори були більше зацікавлені в обміні думками запрошених експертів без подальшого обговорення в ЗМІ, що важко узгоджується з твердженнями про необхідність „якомога ширшого інформування населення щодо НАТО та процесів євроатлантичної інтеграції.”

Олег Басараб, для „Детектор медіа”
detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY