detector.media
04.03.2021 08:20
У Росії суд відхилив апеляцію «Радіо Свобода» щодо штрафів за порушення закону про «іноагентів»
У Росії суд відхилив апеляцію «Радіо Свобода» щодо штрафів за порушення закону про «іноагентів»
Медіакорпорація оскаржить ці рішення в судах вищої інстанції.

Тверський районний суд Москви 3 березня залишив без задоволення апеляцію медіакорпорації «Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода» (RFE/RL), яка оскаржувала штрафи, накладені Роскомнаглядом за невиконання наказу про новий порядок маркування повідомлень редакціями – «іноземними агентами». Про це пише «Радіо Свобода». 

«Радіо Свобода» оскаржить ці рішення в судах вищої інстанції.

«RFE/RL категорично не згодна з рішеннями накласти ці штрафи. Ми не згодні з сьогоднішнім рішенням суду відхилити наші скарги на ці рішення. Новий наказ Роскомнагляду є атакою держави на свободу засобів масової інформації, порушенням російської Конституції і закону "Про ЗМІ"», – заявив президент «Радіо Свобода» Джеймі Флай.

Він пояснив, що правила маркування контенту – це втручання в роботу журналістів, метою цих правил є формування негативного ставлення аудиторії до роботи «Радіо Свобода», телеканалу «Настоящее время» та інших редакцій медіакорпорації.

Як писав ДМ, 12 січня 2021 року Роскомнагляд склав перші вісім протоколів за статтею 19.34.1 Кодексу про адміністративні правопорушення щодо ЗМІ, визнаних в Росії «іноземними агентами». Протоколи склали щодо медіакорпорації Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода та її проєктів, серед яких «Крим.Реалії». 27 січня суд Москви оштрафував ТОВ «Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода» (РВЄ / РС) та її генерального директора на 1 мільйон 100 тисяч рублів (понад 410 тисяч гривень). 

Згодом стало відомо, що «Радіо Свобода» може припинити своє існування в Росії через тиск Кремля. Комітет Палати представників США із закордонних справ закликав Байдена у пріоритетному порядку відреагувати на такі загрози. Комітет захисту журналістів закликав російську владу скасувати закон про «іноземних агентів», щоб забезпечити місцевим та іноземним медіа вільну роботу, а також не штрафувати ЗМІ за нібито порушення цього закону. 

Нагадаємо, 15 листопада 2017 року російська Держдума схвалила поправки до закону «Про засоби масової інформації», згідно з якими окремі медіа можуть бути визнані іноземними агентами й які вимагають від медіа, зокрема, розкривати джерела фінансування. 25 листопада Президент РФ Володимир Путін підписав цей закон. Того ж місяця до парламенту РФ внесли законопроєкт про штрафи для ЗМІ – «іноземних агентів».

Міністерство юстиції Росії внесло до списку «іноземних агентів» «Голос Америки», проекти «Радіо Свободна Європа / Радіо Свобода», телеканал «Настоящее Время»  та «Фактограф». Ці ЗМІ будуть зобов'язані звітувати перед Мін'юстом Росії про свою діяльність, а також вказувати в своїй продукції, що вони є іноземними агентами.

Росія розробила та ухвалила законопроєкт про визнання медіа «іноземними агентами» після того, як Міністерство юстиції США змусило зареєструватися російський державний телеканал RT у статусі з такою ж назвою та компанію, яка ретранслює російське державне радіо Sputnik у США.

Держдепартамент США застеріг Москву від застосування нового закону як інструменту обмеження свободи слова.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY