Як вже повідомлялося, Генеральною прокуратурою завершено розслідування вбивства слов’янського журналіста Ігоря Александрова. Справу буде скоро передано до суду, а зараз з матеріалами справи знайомляться її учасники – обвинувачені, захисники, потерпілі.
Нещодавно матеріали справи були надані для ознайомлення дружині загиблого директора Телерадіокомпанії “Тор” Людмилі Александровій та її представникові адвокату Богдану Ференцу. На запитання кореспондента ІМІ щодо оцінки роботи слідчої групи після ознайомлення з матеріалами справи Богдан Ференц відповів: "-Моя оцінка роботи слідчої групи в цілому позитивна. Це я кажу не тільки виходячи з ознайомлення з матеріалами справи, а й з того, що прогнози й бачення багатьох людей, які спостерігали за перебігом справи, співпали з тими висновками, яких дійшов орган досудового слідства, принаймні в частині мотивів та замовників вбивства журналіста Ігоря Александрова. Можливо, залишаються питання щодо виконавців, їхньої конкретної особистої участі в скоєнні злочину. Але з точки зору рідних загиблого журналіста, які по справі проходять як потерпілі, важливим є те, що слідство нарешті визнало мотив злочину, який був очевидний для членів сім’ї І.Александрова, та визначило коло осіб, яким він стояв на перешкоді – своїми коментарями, інформаціями й виходом передачі “Без ретуші”."
За словами Ференца досудове слідство дійшло висновку, що журналіст загинув у зв’язку з виконанням ним своїх професійних обов’язків. Більш того, як стверджує слідство, замовники злочину спочатку не мали на меті вбивати журналіста, а планували лише серйозно його налякати, щоби він зрозумів, що це пов’язано з його журналістською діяльністю, та припинив свої викривати передачі на телебаченні. Але далі трапилося те, що йменується “ексцесом виконавця” – один з нападників вийшов за межі попередніх домовленостей і заподіяв журналістові поранення, які призвело до смерті Ігоря Александрова. Також про мотив злочину свідчить і місце його скоєння. Напад можна було б здійснити і, наприклад, біля помешкання журналіста, але в цьому випадку зв’язок між побиттям і професійною діяльністю був би не таким очевидним, і тому, вважає слідство, організатори злочину вирішили, що лякати керівника Телерадіокомпанії треба біля роботи.
На запитання, чи визнали обвинувачені свою вину, Богдан Ференц відповів: "Безпосередні виконавці вину визнали в повному обсязі. Брати Рибаки, яким висунуто обвинувачення в замовленні й організації цього злочину, показань ніяких не дають і вину свою не визнають. Можливо, вони сподіваються спочатку ознайомитися з матеріалами справи й лише після цього обрати лінію захисту. Але це лише припущення. Інші ж обвинувачені свою вину визнали й розповідають обставини, які в цілому співпадають і з протоколом огляду місця події, і з висновком судово-медичної експертизи." Остаточних оцінок адвокат не наважився давати, за його словами, називати обвинувачених винними в скоєнні злочину є передчасним. Це може зробити тільки суд.
imi