detector.media
16.02.2021 10:01
Угорський єврокомісар вимагав від України закрити «Миротворець», погрожуючи наслідками – ЗМІ
Угорський єврокомісар вимагав від України закрити «Миротворець», погрожуючи наслідками – ЗМІ
Олівер Варгеї на посту єврокомісара з питань політики сусідства та розширення відповідає в тому числі за відносини ЄС з Україною.

Єврокомісар від Угорщини Олівер Варгеї на засідання Ради асоціації ЄС-Україна вимагав внести до спільної заяви слова про те, що в Україні утискають національні меншини, маючи на увазі угорців Закарпаття. Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на джерела.

За даними видання, пропозиції Варгеї з’явилися в останній момент перед засіданням, що саме по собі суперечить звичаям ЄС, але єврокомісар категорично вимагав їх врахувати, стверджуючи, що його пропозиції є критично важливими.

«Цього разу, як не дивно, йшлося не про мову і не про освіту. Натомість єврокомісар вимагав від України припинити діяльність сайту "Миротворець". Офіційно це було сформульовано так: Варгеї пропонував, щоби Київ зобов’язався "розслідувати" чи то "переслідувати" тих в Україні, хто вчиняє незаконні дії "стосовно депутатів Європарламенту" і "розкриття їхніх персональних даних". Заодно наша держава мала визнати, що такі незаконні дії справді відбуваються і що цей розвиток подій непокоїть як Київ, так і Брюссель», – пише видання.

Українські учасники зустрічі потім переказували колегам в урядовій делегації, що комісар доводив: в Україні «принижують» і навіть «знищують» представників угорської меншини. На підставі цих аргументів узгодження підсумкової заяви Ради асоціації виявилося заблокованим. Українська делегація не погодилася на ці вимоги. 

На вимогу угорського комісара про те, щоби додати у спільну заяву саміту фразу, якою Україна визнала би переслідування меншин, прем’єр Денис Шмигаль відповів відмовою.

Очільник дипломатії ЄС Жозеп Боррель наполіг на тому, що необхідно знайти компроміс, і саме тому сторони більше ніж на годину запізнилися на підсумкову пресконференцію.

У підсумку з тексту видалили згадки про те, що Україна визнає «утиски» угорців, заяву Ради асоціації погодили і політики вийшли до преси. Вже на пресконференції Варгеї заявив, що ЄС може й не погодитися на оновлення Угоди про асоціацію. Втім, джерела Європейської правди у Києві та Брюсселі говорять, що реальної загрози для угоди немає.

У 2017 році в Україні набув чинності закон про освіту. Згідно з новим законом, мовою освітнього процесу в навчальних закладах є українська мова. 

Угорщина розцінила зміни в освітньому законодавстві України як порушення гуманітарних прав угорців, які проживають на території України. Офіційний Будапешт блокує зустрічі на рівні міністрів Україна-НАТО та періодично просить  альянс припинити допомогу Києву «через провал реформ».

У вересні 2018 року очільник МЗС Угорщини Петер Сійярто потрапив у базу сайту «Миротворець». Причиною внесення Сійярто в «чистилище» став «замах на суверенітет і територіальну цілісність України та прямі загрози збройних вторгненням в Україну». У МЗС Угорщини заявили, що внесення Сійярто в базу «Миротворця» свідчить про «антиугорські настрої в Україні».

Фото: European Parliament/Flickr

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY