detector.media
11.12.2020 11:07
Станіслав Асєєв презентував свою нову книгу про полон «Світлий шлях. Історія одного концтабору»
Станіслав Асєєв презентував свою нову книгу про полон «Світлий шлях. Історія одного концтабору»
Журналіст розповів, що посольство Канади найближчим часом профінансує переклад та видання книги англійською мовою.

Журналіст, письменник і колишній політв’язень Станіслав Асєєв 10 грудня презентував свою нову книгу «Світлий шлях. Історія одного концтабору». Про це він повідомив у Facebook.

У книзі пан Асєєв пише про своє перебування в полоні проросійських сил в окупованому Донецьку, куди він потрапив за сфабрикованими звинуваченнями «у шпигунстві» у травні 2017 року та був звільнений 29 грудня 2019 року. Частину матеріалів книги журналіст написав ще в полоні та вивіз з окупованого Донецька, іншу частину – відтворив у пам'яті після звільнення.

На презентацію прийшли віцепрем'єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков, перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, колишній політв’язень і режисер Олег Сенцов, колишній полонений й вчений-релігієзнавець Ігор Козловський, координаторка ініціативи «Євромайдан SOS» Олександра Матвійчук, журналісти Вахтанг Кіпіані, Денис Казанський, Павло Казарін та інші.

Станіслав Асєєв розповів, що посольство Канади найближчим часом профінансує переклад та видання «Світлого шляху» англійською мовою. «Це буде лімітований тираж у тисячу екземплярів, який буде роздаватись безкоштовно через МЗС західним політикам та дипломатам, аби політичний світ міг дізнатися про цей концтабір та ще більше тиснути на Росію для його закриття», – уточнив він.

Як писав ДМ, 2 листопада у «Видавництві Старого Лева» повідомили, що Станіслав Асєєв видає книгу про 28 місяців полону в «Ізоляції» в окупованому Донецьку – «"Світлий Шлях": історія одного концтабору». Книга буде двомовною: під обкладинкою об'єднають тексти українською (у перекладі Вікторії Стах) та мовою оригіналу – російською. Художнє оформлення виконав Іван Шкоропад.

Нагадаємо, 29 грудня 2019-го відбувся обмін утримуваними особами між Україною та бойовиками ОРДЛО. Обмін відбувся на КПВВ «Майорське» у Донецькій області. Україні повернули 76 осіб, серед яких – журналісти Станіслав Асєєв та Олег Галазюк, яких незаконно утримували в окупованому Донецьку.

Станіслав Васін (справжнє ім’я – Станіслав Асєєв) не виходив на зв’язок з колегами з проекту «Радіо Свобода» «Радіо "Донбас.Реалії"» з 2 червня 2017 року. У редакції припустили, що його могли взяти в полон бойовики «ДНР». Пізніше представники ОРДЛО повідомили про місцезнаходження Асєєва.

22 жовтня 2019 сайти бойовиків поширили інформацію, що так звана «прокуратура ДНР» засудила українського журналіста Станіслава Асєєва до 15 років ув’язнення з позбавленням права займатися журналістською діяльністю терміном на два роки і шість місяців, з обмеженням свободи терміном на один рік, з відбуванням покарання в колонії суворого режиму.

 Фото: Станіслав Асєєв / Facebook

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY