detector.media
29.11.2020 12:51
У Франції відбулися маніфестації за свободу слова через заборону знімати поліцейських під час роботи
У Франції відбулися маніфестації за свободу слова через заборону знімати поліцейських під час роботи
У Парижі відбулись сутички радикально налаштованих активістів із правоохоронцями, поліція застосувала сльозогінний газ.

У кількох містах Франції 28 листопада відбулися численні маніфестації за свободу слова, викликані невдоволенням статтею 24 закону «про глобальну безпеку», яка забороняє фотографувати поліцейських під час виконання службових обов'язків. Про це пише RFI.

Наразі закон ще не прийнято. Його схвалила профспілка поліцейских, але журналісти вважають подібні заборони наступом на свободу слова та інформації. Законопроєктом прагнуть заборонити публікувати в ЗМІ та соцмережах імена та фото, за якими можна ідентифікувати поліцейського чи жандарма «з метою заподіяння їм фізичної чи психологічної шкоди». Законопроєкт передбачає покарання – рік позбавлення волі чи штраф у 45 тис. євро.

Невдоволення забороною фотографувати правоохоронців зросло після нещодавних інцидентів, коли в мережі з'явились кадри жорсткого розгону мігрантів на площі Республіки та після побиття поліцейськими темношкірого музичного продюсера Мішеля Зеклера у його студії в Парижі.

У «Марші свободи» в Парижі 28 листопада взяли участь близько сотні депутатів столичного регіону Іль-де-Франс, профспілки журналістів, Асоціація судової преси, представники Ліги прав людини (LDH) та інші організації. Загалом поліція заявила про близько 46 тис. демонстрантів.

Маніфестація проходила мирно, поки до неї не приєдналися радикали з організації Black Bloc, які побудували барикаду і вступили в сутичку з поліцією. У відповідь поліція застосувала сльозогінний газ. Внаслідок сутички 37 поліцейських отримали поранення, дев'ять активістів затримали.

Акції протесту також пройшли в Ренні, Ліллі, Нанті, Монпельє та інших містах країни.

Нагадаємо, іншим законопроєктом у Франції хочуть заборонити погрожувати та шукати держслужбовців в соцмережах.

Фото: AP

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY