detector.media
11.03.2004 15:32
11 березня у Києві відбулись загальні збори членів Спілки кабельного телебачення України.
На зборах були підбиті підсумки діяльності Спілки у 2003 році та розглянуті основні тенденції розвитку кабельного телебачення в Україні у 2004 році.

З вітальним словом до присутніх звернувся голова парламентського комітету з питань свободи слова і інформації Микола Томенко. Він, зокрема, повідомив присутнім про ухвалення Верховною Радою постанови щодо парламентських слухань стратегії розвитку телерадіопростору. Одним з пунктів постанови є завдання Уряду щодо розробки програми оновлення і розвитку мереж кабельного телебачення, в першу чергу - в регіонах з обмеженим доступом ефірного телебачення.

Микола Томенко також сподівається, що постанова про мораторій на всі види перевірок засобів масової інформації у 2004 році на час виборчої кампанії буде проголосована у парламенті вже наступного тижня, у вівторок, 16 березня. “Хто ж, як не ми, повинні це зробити”,- підкреслив пан Томенко.

Що ж до другого парламентського читання Закону “Про телебачення і радіомовлення”, Томенко зауважив, що, зважаючи на дуже непросту ситуацію у Верховній Раді,- “Треба дочекатися моменту, коли друге читання сприйматиметься як професійна дискусія, а не якась політична гра”.

Говорячи про підсумки діяльності за 2003 рік, голова Спілки кабельного телебачення України Олександр Ляхов повідомив, що в минулому році уперше відбулась зміна співвідношення користувачів послуг телебачення в Україні: тих, хто отримує телепрограми за допомогою мереж кабельного телебачення стало більше, ніж користувачів ефірного мовлення. 80 відсотків глядацької аудиторії телеканали, які не використовують державні технічні засоби мовлення – СТБ, ICTV, М1, “Новий канал” - отримують через мережі кабельного телебачення.

Разом з тим, загальну ситуацію в українських кабельних мережах Олександр Ляхов охарактеризував як “напівзамерзлу”: “Ринок розвивається дуже повільно. Кількість всіх абонентів кабельного телебачення, що складає сьогодні близько двох мільйонів користувачів, майже не збільшується протягом останніх трьох років. Мережі старіють і дуже повільно модернізуються, а сам ринок кабельного телебачення на сьогодні є дуже зарегульованим”.

Говорячи ж про перспективи розвитку, Олександр Ляхов підкреслив, що у будь-якій державі будь-яка влада завжди ставала на боротьбу з технологіями, що забезпечують доступ до засобів масової інформації. “І це не є суто українською особливістю. Чим більше можливостей надають технології, тим більшим стає на них тиск з боку держави. Але технології завжди випереджатимуть процес регулювання. Буде гальмуватись розвиток кабельного телебачення - почне активно розвиватись Інтернет-мовлення, почнеться обмеження ресурсів FM-станцій – розвиватимуться комп’ютерні станції мовлення в реальному часі. І зупинити це неможливо”.

Сам же захід Олександр Ляхов охарактеризував як “інформаційно-аналітичне зібрання членів Спілки кабельного телебачення України”.

Ігор Чайка, “Детектор медіа”
detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY