detector.media
22.10.2020 13:00
Vivat перерахує «Історичній правді» 200 тисяч від продажів книг про Стуса
Vivat перерахує «Історичній правді» 200 тисяч від продажів книг про Стуса
Видавництво вже запустило в друк 15 тисяч примірників книги, їх очікують на 6 листопада.

Видавництво Vivat перерахує виданню «Історична правда» 5% від продажів нового накладу книг журналіста Вахтанга Кіпіан «Справа Василя Стуса» – це 200 тисяч гривень. Про це 22 жовтня представниця видавництва Катерина Аврамчук написала на своїй сторінці в Facebook.

«Усі, хто передзамовив книгу – зробив свій внесок у підтримку історичної правди. Тому ми прийняли рішення,  що 5% від продажів книг з нового накладу, ми перерахуємо на проєкт "Історична правда". А це – 200 тисяч гривень», – повідомила пані Аврамчук.

Видавництво 21 жовтня запустило в друк 15 тисяч примірників книги. Генеральна директорка Vivat Юлія Орлова повідомила, що в новому накладі на читачів чекає сюрприз від видавництва та пана Кіпіані. Деталей вона не уточнила. Водночас пані Орлова гарантувала, що всі замовлення будуть виконані якомога швидше.

Передзамовити книгу «Справа Василя Стуса можна за посиланням. На сайті видавництва зазначається, що новий наклад очікують на 6 листопада.

Раніше видавництво Vivat хотіло додрукувати 3 500 примірників, тому що після рішення суду всі примірники «Справи Василя Стуса» розкупили «за лічені хвилини».

Як писав ДМ, Дарницький районний суд Києва 19 жовтня заборонив розповсюджувати книги журналіста Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» без дозволу Віктора Медведчука. Суд вважає, що деякі фрази у книзі порушують честь та гідність і мають бути видалені з книги. А саме:

Водночас фразу «... син поліцая…» в книзі суд дозволив залишити.

Видавництво Vivat та Вахтанг Кіпіані оскаржуватимуть рішення Дарницького райсуду Києва в апеляції.

Прессекретар Віктора Медведчука Олег Бабанін вважає, що депутату від ОПЗЖ вдасться виграти й в Апеляційному суді. Натомість захисник автора книги В’ячеслав Якубенко сказав, що рішення суду виходить за рамки позовних вимог, тому буде скасоване в апеляційній інстанції.

Офіс президента України 19 жовтня повідомив, що здивований деякими формулюваннями в рішенні суду Києва та нагадав, що цензура в Україні заборонена Конституцією, тому дослідження історії не можуть обмежуватися «через емоції окремих учасників подій минулого, незалежно від сьогоднішнього статусу та політичної позиції цих учасників».

Крім того, у соціальних мережах після рішення суду розпочався флешмоб на підтримку книги Вахтанга Кіпіані про Василя Стуса. У межах флешмобу  пропнують купувати книжку та писати про неї під тегами  #ПідтримайСправуСтуса та #ВсіхНеЗасудиш. 20 жовтня під Печерським районним судом Києва відбулася акція протесту проти рішення суду: активісти влаштували публічні читання при свічках. 

Нагадаємо, 29 серпня 2019 року журналіст Вахтанг Кіпіані повідомив, що голова політради партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктор Медведчук подав проти нього та видавництва Vivat позов про захист честі, гідності та ділової репутації через книгу «Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР». Перше засідання по цій справі відбулося в Дарницькому суді 2 жовтня 2019 року.

Видавництво Vivat вважає позов Медведчука спробою прямого тиску на свободу слова в Україні.

Віктор Медведчук сказав, що подав до суду позов із вимогою заборонити книгу журналіста Вахтанга Кіпіан через те, що інформація в книзі нібито не відповідає дійсності. Віктор Медведчук посилається на дев’ять епізодів з книги, яка містить 688 сторінок.

6 липня 2020 року генеральна директорка видавництва Vivat Юлія Орлова заявила про спроби прямого тиску на свободу слова й друку в Україні з боку народного депутата від «Опозиційної платформи – За життя» Віктора Медведчука, який подав позов проти журналіста Вахтанга Кіпіані та видавництва через книгу про Василя Стуса. 

Фото: Катерина Аврамчук / Facebook

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY