detector.media
09.03.2004 14:04
У формуванні новинної картини стійко переважає одноманітність - результати контент-аналізу новин провідних каналів українського ТБ
9 березня в приміщенні Медіа-центру „Кандидат” МГО „Інтерньюз-Україна” відбулась чергова прес-конференція за підсумками контент-аналізу програм новин провідних каналів українського телебачення за грудень 2003 р., що здійснюється Академією української преси в рамках проекту „Моніторинг контенту теленовин центральних телекомпаній“ за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

За повідомленням керівника проекту - доктора соціологічних наук , провідного наукового співробітника Інституту соціології НАН України Наталії Костенко та експерта проекту – професора, доктора соціологічних наук, завідувача відділом Інституту соціології НАН України Сергія Макєєва результати моніторингу новинних програм провідних українських телеканалів за період з 2-го по 7-е лютого свідчать про збереження й посилення тенденцій політичного мовлення, які окреслилися наприкінці 2003 року.

У формуванні новинної картини стійко переважає не тільки подієва одноманітність, але й також однозначність інтерпретацій та стверджувальний контекст, що характерно для більшості каналів. Проблемні події витискуються на периферію уваги. Центруючими суб‘єктами, які організують область актуальних подій в новинах більшості каналів, виступають ключові фігури вищої виконавчої влади, в результаті чого їхня присутність фіксується в самих різних сегментах політичного поля.

Тенденції, що уніфікують, характерні й для представлення в новинах парламентських структур, де безумовним позитивним лідером уваги стає досить монолітна більшість, якої протиставляються окремі та розрізнені політичні ідентичності опозиційних партій та фракцій.

Увага до опозиції залишається фрагментарною, підвищується в залежності від ситуації, однак надання її представникам ефіру в новинах підпорядковано правилу економії, що склалося: вони отримують його в 2-4 рази менше, ніж представники більшості й держапарату.

Наявність загального епіцентру уваги каналів у вигляді подій та суб‘єктів рівня центральної влади звужує варіабельність інформаційних образів політичного поля, які транслюються різними канали. Притаманні каналам особливості стилів політичного віщання незначним чином коректують домінуючу модель.

На прес-конференції були також присутні та виступили: Президент Академії української преси, професор, доктор філологічних наук Валерій Іванов і голова громадського комітету “Рівність можливостей”, заступник директора Інституту журналістики Олександр Чекмишев.

Інф. "Детектор медіа"
detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY