detector.media
05.03.2004 18:04
Наступне судове засідання по справі "Голосу України" відбудеться 12 березняІМІ
Сьогодні, у апеляційному суді м. Києва відбулося судове засідання за скаргою газети “Голос України” та оглядача видання Сергія Лавренюка до "ТНК Україна-Інвест".

Нагадуємо, що 10 грудня 2003 року Дарницький районний суд м.Києва задовольнив позов ЗАТ “ТНК-Україна-Інвест” до редакції газети “Голос Ураїни” та журналіста Лавренюка. Перше судове засідання по даній справі було призначене на 2 грудня 2003 року, ( журналіста було попереджено про засідання лише 3 грудня 2003 року), друге засідання - на 9 грудня, а третє – 10 грудня 2003 року, на якому було проголошене рішення про відшкодування на користь "ТНК Україна-Інвест” 238 тис.500 грн. моральної шкоди та стягнення 23 тис.850 грн державного мита з кожного відповідача.

Сьогодні судове засідання проходило під головуванням судді Шиманського. Інтереси газети “Голос України” предсталял юрист та заступник головного реактора Сергій Земський, захисноком журналіста виступала адвокат Людмила Опришко.

Строну позивачів представляли три приватних адвокати.

На початку судового засідання відповідачами було заявлено клопотання про допуск до участі у справі представника Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Позивачі залишили вирішення цього клопотання на розгляд суду, оскільки з процесуальної точкі зору їм була не зрозуміла форма участі предстаника у судовому розгляді.

Інше клопотання стосувалося дозволу на проведення відеозйомки судового засідання. Адвокати позивача висловили категоричне заперечення, пояснивши, що проведення видеозйомки нервує і не дає можливості належним чином здійснювати захист. Суд клопотання відповідачів відхилив.

Суд оголосив обставини справи, суть апеляційної скарги, після чого оголосив перерву у судовому засідання і призначив наступне засідання на 12 березня 2004 року.

Нагадаємо, що конфлікт між „Голосом України” та „Лисичанськнафтооргсинтезом” (ЛиНОСом) триває з 1997 року, коли у газеті з’явилися публікації з приводу їх діяльності. У 2002 році до судових справ видання долучився ТНК Україна-Інвест, матеріали за підписом прес-служби якої були опубліковані у виданні у жовтні 2002 року. Після цього Сергій Лавренюк робив журналістське розслідування, що стосувалося діяльності компанії та причетності до неї іншої компанії - „Продінторг”. Після публікації розслідування представники „Ліносу” та ТНК Україна –Інвест звернулися до „Голосу України” з вимогами спростувати подану щодо них інформацію. Але 20 грудня 2002 року Оболонський суд м. Києва встановив, що відомості, подані у матеріалах відповідають дійсності.

24 січня 2003 року ТНК Україна-Інвест та ВАТ „Лінос” звернулися до Дарницького суду м.Києва із позовом до редакції „Голос України” та до журналіста Сергія Лавренюка з позовами, щодо спростування відомостей, які не відповідають дійсності. 27 червня 2003 року Дарницький суд м. Києва визнав відомості недійсними. Апеляційну скаргу на це рішення газета подала 22 серпня 2003 року. Одночасно до Апеляційного суду подала скаргу інша сторона з вимогою визнання газетою провини та подання спростування. 17 вересня 2003 року Апеляційний суд скасував рішення Дарницького суду міста та забов’язав журналіста «принести вибачення».

Газета «Голос України» звернулася до Верховного суду із касаційною скаргою, у якій просить скасувати рішення Апеляційнго суду міста Києва та направити справу на новий розгляд. У даний час скарги розглядаються.

У своєму повідомленні для преси пан Лавренюк зазначив, що він свідомо протягом судового процесу не давав коментарів, щоб його не звинуватили у спробі тиску на суд.

ІМІ
detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY