Посол США сподiвається на швидке поновлення мовлення "Континенту"interfax
Посол США в Українi Джон Гербст сподiвається, що найближчим часом радiостанцiя "Континент" зможе вiдновити роботу в ефiрi, в iншому випадку пiде спецiальна заява.
Про це вiн заявив у четвер в Ялтi, вiдповiдаючи на прохання журналiстiв прокоментувати ситуацiю з вiдключенням радiостанцiї, що транслює на своїх хвилях програми кiлькох зарубiжних радiостанцiй, у тому числi американське "Радiо "Свобода" i "Голос Америки".
"Я сподiваюся, що ця радiостанцiя скоро вiдкриється i продовжить передавати радiо "Свобода", – зазначив посол.
"Це наша надiя", – додав вiн, зазначивши, що в iншому випадку буде зроблена спецiальна заява.
Аналогiчнi надiї на поновлення мовлення "Континенту" висловило також керiвництво британської радiостанцiї Бi-Бi-Сi, передачi якої також транслює "Континент", повiдомили агентству на радiостанцiї.
Як повiдомляло агентство "Iнтерфакс-Україна", у середу вдень мовлення "Континенту" було перервано, а радiопередавач конфiскований. За даними представникiв радiостанцiї, при конфiскацiї радiопередавача було пред'явлено розпорядження про усунення порушень законодавства в галузi використання радiочастот.
Радiо "Континент" вiщає на хвилi 100,9 FM, ретранслює передачi радiостанцiй Бi-Бi-Сi, "Голос Америки", "Нiмецька хвиля". У 2001-2002 роцi у "Континента" виникали проблеми з владою щодо лiцензiї на право мовлення на частотi 100,9 FM.
Як передає кореспондент агентства, в Ялтi посол США взяв участь у пiдписаннi договору мiж Агентством США з торгiвлi та розвитку i мерiєю мiста, якiй видiлено $300 тис. на проведення технiко-економiчного обгрунтування розвитку мунiципальної системи переробки твердих вiдходiв.
Як повiдомили агентству в прес-службi кримського уряду, пiд час зустрiчi з главою Ради мiнiстрiв Криму Сергiєм Кунiциним американський дипломат також цiкавився суспiльно-полiтичною обстановкою на пiвостровi, станом мiжетнiчних i мiжконфесiональних вiдносин.
Дж.Гербст наголосив, що США вiтають прагнення України до iнтеграцiї в європейськi i євроатлантичнi структури, але вважають необхiдною умовою цього процесу дотримання у країнi демократичних принципiв, свобод i прав людини. У свою чергу С.Кунiцин завiрив американського дипломата, що керiвництво Криму забезпечує в автономiї полiтичну стабiльнiсть i мiжнацiональну згоду.
"Ми усвiдомлюємо, що цiна миру в Українi багато в чому залежить вiд стану мiжнацiональних вiдносин у Криму", – наголосив кримський прем'єр, характеризуючи заходи, що вживаються українським i кримським керiвництвом для вирiшення етнополiтичних питань i облаштування репатрiантiв, що повернулися на пiвострiв з мiсць депортацiї.