detector.media
08.05.2002 09:25
Кубино-мексиканський “касетний скандал” від Фіделя Кастро
Кубино-мексиканський “касетний скандал” від Фіделя Кастро
Відносити Куби з давнім партнером Мексикою минулого тижня сягнули найнижчої точки охолодження після того, як кубинський лідер Фідель Кастро назвав президента Мексики Вісента Фокса брехуном і, в якості доказу, оприлюднив аудіозапис своєї телефонної розмови з ним.
Відносити Куби з давнім партнером Мексикою минулого тижня сягнули найнижчої точки охолодження після того, як кубинський лідер Фідель Кастро назвав президента Мексики Вісента Фокса брехуном і, в якості доказу, оприлюднив аудіозапис своєї телефонної розмови з ним. Як повідомило агентство “Рейтер”, Кастро виступив по національному кубинському телебаченню, де заявив, що Фокс публічно збрехав, коли казав про його поспішне відбуття з самміту ООН у мексиканському місті Монтеррей. В прямому телеефірі кубинський лідер оприлюднив аудіозапис своєї розмови з мексиканським президентом, де той зажадав від Кастро завчасно покинути самміт, а також застеріг "не атакувати Сполучені Штати чи президента Буша”. На аудіоплівці Фокс просить Кастро заявити свою присутність на самміті, але у вівторок повернутися на Кубу, бо – цитата – “ти зробиш п”ятницю для мене незручною”. Саме у п”ятницю до Монтеррея мав прибути Буш. У телевізійному виступі Кастро загострив ситуацію, заявивши, що піде у відставку, якщо аудіозапис - несправжній, і запропонував мексиканському колезі Фоксу подати у відставку, якщо запис справжній. "Якщо хтось доведе, що ця наша розмова ніколи не мала місця, я подам у відставку", заявив кубинський лідер.

Оприлюднення конфіденційного аудіозапису суворо порушило дипломатичний протокол. Кастро заявив по телебаченню, що наслідком оголошення цієї правди може бути розрив дипломатичних стосунків Куби з Мексикою. Остання не налаштована так рішуче. Офіційне Мехіко швидко відреагувало вустами президентського речника Родольфо Елізондо, який заявив, що оприлюднення телефонної розмови лідерів двох держав є неприпустимим. Але, за його словами, Мексика все ж таки не перериватиме дипломатичні відносини з Островом свободи. "Попри анекдотичність подібних епізодів уряд Мексики продовжуватиме дипломатичні відносини з Республікою Куба," заявив президентський речник. Він піддав критиці брак демократії на комуністичній Кубі і похвалив мексиканську демократію в особі прокубинських активістів опозиції, які мають можливість критикувати президента Фокса за ставлення до Кастро на самміті ООН. Зі свого боку сам мексиканський лідер Вісент Фокс і міністр закордонних справ цієї країни Жорже Кастанеда спростували закиди у будь-якому тиску на Кастро.

На це кубинський вождь відповів різко: “Усі вони брешуть!” А кубинські дипломати заявили, що Мексика, діючи за вказівками США, справді чинила тиск на Кастро з метою усунути його від участі у самміті та заплямувати перед американським президентом Джорджем Бушем.

З часу кубинської революції у 1959 році Мексика була найближчим латиноамериканським партнером Острова свободи. Проте в останні роки їхні відносини охололи через те, що Мексика поглибила взаємини зі США і допустила критику становища з дотриманням прав людини на Кубі. Частковим мотивом для оприлюдення Кастро аудіозапису стала образа останнього на те, що делегація Мексики голосувала за санкції проти його країни на недавніх слуханнях Комісії ООН з прав людини у Женеві. Кастро назвав цей вчинок мексиканців “блюзнірською зрадою”, оскільки президент Фокс особисто обіцяв йому, що “Мексика нічого не робитиме проти Куби”. Кубинський МЗС вважає, що мексиканці разом з іншими країнами Латинської Америки голосували проти Острова свободи винятково за вказівкою з Вашингтона. Раніше латиноамериканці завжди утримуватися від голосування під час розгляду в ООН проблеми з дотриманням прав людини на Кубі.
detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY