До 6 березня триватиме відкрите опитування з приводу майбутнього складу
Національної комісії з питань регулювання зв’язку (НКРЗ) та можливих напрямків співпраці НКРЗ з громадськістю. В опитуванні можуть взяти участь всі зацікавлені особи та організації.
Умови та порядок опитування –
на сайті проекту МГО "Інтерньюз-Україна" "Глобальна Ініціатива в розвитку Інтернет політики" (GIPI).
Крім того, з 19 по 24 лютого МГО „Інтерньюз-Україна”, в рамках проекту GIPI, провела закрите опитування експертів у сфері телекомунікацій щодо потенційних кандидатів до складу Національної комісії з питань регулювання зв’язку (НКРЗ). Всього до опитування було залучено 25 експертів, серед яких - представники бізнесу, бізнес-асоціацій, третього сектору. Опитування відбулося в декілька етапів.
Спочатку було складено список кандидатів до складу НКРЗ шляхом опитування експертів. Кожен експерт мав можливість запропонувати декількох кандидатів (без обмеження у кількості). В результаті було сформовано список з 46 кандидатів.
Потім експертам було запропоновано оцінити рейтинговим голосуванням:
- рівень впливовості (здатність увійти до складу НКРЗ) кожного з кандидатів,
- рівень популярності (необхідність перебування у складі НКРЗ) кожного з кандидатів.
Результатом голосування стало формування списку з 20 кандидатів, які, на думку експертів, мають найвищий рівень впливовості, і, відповідно, найбільшу вірогідність потрапити до складу НКРЗ. Також результатом опитування стало формування списку найбільш популярних осіб, яких би експерти хотіли бачити у складі НКРЗ.
До першої десятки ввійшли:
Нетудихата Леонід Іванович; Яценко Олег Володимирович; Проживальський Олег Петрович; Литовченко Ігор Володимирович; Баранов Олександр Андрійович; Шевчук Олег Борисович; Уткін Євген Володимирович; Копійка Олег Валентинович; Пустовойтенко Валерій Павлович; Січкаренко Сергій Вадимович.Результати закритого опитування та короткі біографічні довідки потенційних кандидатів до складу НКРЗ можна знайти
тут.
Довідка: 18 листопада 2003 року набув чинності Закон України “Про телекомунікації”. Закон визначає повноваження держави щодо управління та регулювання зазначеної діяльності, а також права, обов'язки та засади відповідальності фізичних і юридичних осіб, які беруть участь у даній діяльності або користуються телекомунікаційними послугами.
Закон передбачає створення до 2005 року нового центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом – Національної комісії з питань регулювання зв’язку (НКРЗ). НКРЗ підконтрольний Президенту України і складається з Голови Комісії та семи членів Комісії, яких призначає за поданням Прем'єр-міністра України на посади та припиняє їх повноваження на цих посадах Президент України, терміном на п'ять років.
Серед основних повноважень НКРЗ: - нагляд за ринком телекомунікацій
- ліцензування та реєстрація у сфері надання телекомунікаційних послуг
- розподіл, присвоєння, облік номерного ресурсу
- видача та скасування дозволів; - нагляд за використанням номерного ресурсу; - тарифне регулювання у сфері телекомунікацій та встановлення порядку взаєморозрахунків між операторами телекомунікацій;
- прийом в межах своєї компетенції рішень, які є обов'язковими для виконання суб'єктами ринку телекомунікацій;
- застосування в установленому законодавством порядку адміністративні стягнення до суб'єктів ринку телекомунікацій тощо.Інф.
проекту GIPI