У Великій Британії об`єднались дві потужні телекомпанії
Дві великі телекомпанії Великої Британії “Карлтон” і “Гранада” святкують злиття своїх мультиміл’ярдних бізнесів. Це - справді історичний момент для британського телебачення. Разом ці компанії контролюють 80% телемережі “Незалежне телебачення” (ITV) і під одним крилом опиняться 12 з 15 незалежних регіональних телестанцій, що означає практично 50% ринку телевізійної реклами Туманного Альбіону. До кінця року, коли всі формальності будуть виконані, “Незалежне телебачення” (ITV) стане найбільшим у Британії телегігантом з оборотом 4 мільярди фунтів стерлінгів.
За даними, що наводить британський “4 канал”, “Гранада” і “Карлтон” в останні роки втратили чверть телеаудиторії. Губить її рік за роком і суспільна корпорація Бі-Бі-Сі. Проте на цьому фоні набирає дедалі більшої популярності “Скай” - дітище медіамагната і улюбленця правлячих лейбористів Руперта Мердока.
Необхідність злиття двох телекомпаній пояснювали просто – треба збільшити прибутки. І обнадійливі новини не забарилися - вартість їхніх акцій поповзла вгору. Тепер британські критики намагаються з’ясувати – а що доброго принесе гігант для простих глядачів? Даючи дозвіл на злиття, урядовці заявляли, що нова незалежна компанія буде більш здатною виробляти високоякісні програми і конкурувати з Бі-Бі-Сі та “Скай”. Уряд також додав суттєве зауваження до угоди: “Незалежне телебачення” не має права диктувати ціни на рекламу. Щоправда, рекламні агенції не в захваті, адже багато хто з них втратить частку ринку, яке відійде гіганту. Та його боси заспокоюють: вони не збираються розв’язувати війну за рейтинги, а хочуть виробляти найкращі програми для домашнього перегляду. До речі, вони також збираються урізати витрати на виробництво власних теленовин, щоб зекономити на цьому – однаково конкуренція у сфері новин з Бі-Бі-сі і “Скай” їм не під силу.
Багато хто з критиків зазначає, що утворення нового гіганта – це підготовка до продажу британського телеефіру американському шоу-бізнесу, чутки про який тривалий час розповзаються по Старому світу. Кілька потенційних покупців зі США давно заявляють про наміри придбати телеканали у Великій Британії, і тому питання вже стоїть не про саму можливість купівлі, а про те, як скоро це станеться.